Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Egyetemisták! Ti hogy tanultok...

Egyetemisták! Ti hogy tanultok vizsgaidőszakban? A vizsgaidőszak első napjától kezdve az utolsóig reggeltől estig tanultok? Vagy hogy? Ilyenkor az ünnepi készülődésre pihenésre se marad időtök?

Figyelt kérdés
Leginkább olyanoktól kérdezem, akik BTK-n vannak.

2012. dec. 15. 13:29
 1/9 anonim ***** válasza:
76%

Persze, enni sem szoktam, WC-re pláne nem megyek ki (addig pelust hordok), aludni is csak pár órát szoktam.


Ezt most komolyan gondoltad? Szerinted van olyan idióta, aki semmit nem csinál tanuláson kívül? Főleg BTK-n??....

2012. dec. 15. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Én ismerek ilyet..
2012. dec. 15. 14:44
 3/9 anonim ***** válasza:
72%
Én is ismerek nem egy ilyet, nyilván enni eszik, meg wc-re is elmegy, de amúgy végigtanul szinte minden napot, a vége mondjuk nem mindig a vizsgaidőszak utolsó napja, van hogy előbb végez. De nem bölcsészek, hanem komoly szakon tanulnak az ilyenek.
2012. dec. 15. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Én az első naptól kezdve tanulok egészen addig amíg mindenből le ne vizsgázok. Reggeltől estig, egész nap. És még előfordult hogy így is kivágtak. De nem BTK-ra járok.
2012. dec. 16. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
46%
Utolsó: Akkor mit is keresel gyakorin? Hiszen ,ár vizsgaidőszak van, tanulnod kellene.
2012. dec. 16. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Nincs vizsgaidőszak, még a jövőhetem is szorgalmi időszak.
2012. dec. 16. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
BTK-n vagyok Én is eddig nem tanultam SEMMIT,csak a beadandók 90%-át csináltam meg. Nemtudom mi lesz így Velem,első félévem ez.
2013. jan. 2. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Én BTK-ra járok, idén végzek. Az évek során - autodidakta módon, megfigyelve, h az elvárásokat hogyan lehet teljesíteni a legkisebb erőbefektetéssel - elsajátítottam olyan tanulási módszereket, amikkel sikeresen tudok vizsgázni akkor is, amikor csak egy-két napot készülök és az órák felén sem jelentem meg a szorgalmi időszakban.

Még csak nem is tanulok reggeltől estig, az időmbe egy-egy film is belefér. De amikor tanulok, akkor azt elég intenzíven teszem, ismételni nem szoktam, mindent első olvasásra próbálok értelmezni és bevésni az emlékezetembe (max. vizsga előtt átolvasom a fontosabb fogalmakat még egyszer).

Gólyaként néha aggódtam, h a lustaságom kudarchoz fog vezetni. Nem is sikerült jól az első évem. Nem mondom, h kellett volna annyit tanulnom, mint egy joghallgatónak, h sikeresen zárjam le a vizsgaidőszakokat, de közel annyit igen, egy vizsgára egy-egy hét koncentrált tanulás szükséges lett volna amellett, h bejárok minden előadásra és már év közben olvasgatok, tanulgatok. Az első évben még nem tudtam, hogyan rövidítsem le a végtelen hosszú olvasmánylistát és mi alapján szelektáljak a tananyagban. Pontosan teljesíteni a követelményeket (15-20 tanulmányt, nagyjából ezer oldal szakirodalmi szöveget feldolgozni vizsgánként olykor minden mankó nélkül), nos, az én motiváltságommal nem volt megoldható. Szerencsére úgy tűnik, a lustaság rutinnal párosítva meg némi hajlammal a hatékony stratégiák kidolgozására és megfontolt problémamegoldásra - már inkább előnyt jelent, semmint hátrányt.

2013. jan. 21. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Annyit azért még hozzá tennék, h BTK-n ritka a komplexusos, túlzott dominanciaigényű, hisztérikus vagy mániákus tanár. Antipátia vagy rossz hangulat miatt nem minősítenek le. Karunkon egészen természetes, h a tanárok rugalmasak és emberségesek, nem céljuk bebizonyítani, h a diák definíciója az idiotizmussal fogalmazható meg legegyszerűbben és nagyszerűbben, vizsgán nem kérdeznek rá váratlanul a legapróbb irreleváns információkra csak azért, h vmi kéjes mámorba kerüljenek és megbuktathassák a diákot... ;) Inkább a tananyaggal foglalkoznak meg a tanítással. És az is általános, h nyitottak a hallgatók véleményére, mert úgy gondolják, sokat lehet tanulni belőle. Magyarán itt valóban a tudás az első, és "nevelés" kimagyarázószó címén nem alázzák meg személyes indokokból a diákot. Szóval nálunk a sikeres vizsgához elég érteni és tudni a tananyagot.
2013. jan. 21. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!