Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Miért állítják, hogy csak az...

Miért állítják, hogy csak az fontos, hogy legyen valamilyen diplománk?

Figyelt kérdés

Rossz szakot választottam és újrafelvételiznék.

Az emberek nagy része azt mondja, miért hagynám ott, az a fontos, legyen egy papír, úgy könnyebb érvényesülni.


Nade könyörgöm!

Egyrészt, elítélem azt a hozzáállást, ami megengedi, hogy tanuljunk valamit, ami nem is érdekel és amiben egy percet se akarunk majd dolgozni -- csak a papírért. Az ilyen menjen szakmát tanulni, milliónyi hiányszakma van, köztük sok szerethető, kreatív is.

Másrészt, ha van egy diplománk, és másban akarunk dolgozni (nem szakmára gondolok, tehát OKJ v. ilyenek), akkor a cégnek be kell tanítania. Nem tudom, de én nem egy betanított munkáért akarok 3,5, esetleg 5.5 évig tanulni valami, ami a legkevésbé érdekel.

Én valami kreatívat akarok, lehetőleg tervezni.



Nektek mi a véleményetek erről?


2012. dec. 5. 21:08
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Én is otthagytam az egyetemet, le is lettem hülyézve. Jövőre én is újra nekifutok. Szerintem azért nem nézik jó szemmel az emberek, hogy nincs még végzettséged, mert sz*r az országhelyzet, és általában akinek nincs végzettsége, az otthon ül, nem veszik fel semmi munkára. Tehát ezzel az jár, hogy ,,élősködsz", ahelyett, hogy már az ixedik évedet taposnád az egyetemen, hogy minél hamarabb önellátó lehess. Szerintem a pénz miatt akad fenn mindenki, és van, aki nem tudja elképzelni, milyen az, amikor az ember nem tud választani 456545 szak közül, főleg, ha egyre lehetetlenebbek a felvételi követelmények.
2012. dec. 5. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Azért mert sokan nem tudják elképzeli ha egyszer érdekelt akkor utána hogy hogy nem érkel. Pedig egyszer érdekelt mert mégis csak jelentkeztél rá. Mondjuk a mai hírek hallatára én nem is mernék a helyedben ugrálni.
2012. dec. 6. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Addig érdekelt, amíg nem tudtam, pontosan mit takar.
2012. dec. 6. 18:48

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!