Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Van értelme mérnöki szakot...

Van értelme mérnöki szakot levelező tagozaton végezni?

Figyelt kérdés
Jövőre érettségizek és azon gondolkodtam, hogy ha jól sikerül akkor nappali vagy levelezőre menjek? Tudom, hogy a levelezőn kevesebb a tantárgy és a tananyag, de nem fog ez hátrányt jelenteni végzés után a munkakeresésnél? Amúgy gépészmérnök szeretnék lenni.
2012. dec. 4. 22:56
 1/6 anonim ***** válasza:

ha a végzettséged kell majd beírni, akkor nincs olyan rovat, hogy "És nem levelezőn végezte?"


apám levelezőn végezte az építészmérnökit két gyerekkel a "hátán" ... és jó szakember volt

2012. dec. 4. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Tantárgyad nem lesz kevesebb, csak az óraszámod. De amúgy miért akarsz levelezőre menni? Napi 8 órában akarsz dolgozni mellette?
2012. dec. 4. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

A második válaszolónak: Azért érdekel a levelező, mert attól tartok, hogy a nappalit nem engedhetem meg magamnak, diákhitelt meg nem akarok felvenni.

Várom több ember véleményét is, ha valaki levelezőn végzett kérem ossza meg tapasztalatait.

2012. dec. 5. 09:48
 4/6 anonim ***** válasza:
És mi van az államilag támogatottal? Ahhoz csak jó érettségi kell :)
2012. dec. 5. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Költségekben nagyjából ugyanott vagy, csak levelezőn nem kapsz olyan apróságokat, mint szociális támogatás, lakhatási támogatás, tanulmányi ösztöndíj, kedvezményre jogosító diákigazolvány...
2012. dec. 5. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Egyrészt szemétségnek tartom, hogy aki államira megy és végez azt kötelezik, hogy az országban maradjon, vagy fizesse vissza az egész képzés árát, ezért nem állami. Másrészt más költségeim is lennének. Napi ingázás ami sok időt elvesz vagy ott albérlet/kollégium plussz enni is kell néha, stb...

A juttatásokkal még nem számoltam, nem tudom mennyi lenne, ösztöndíj mindenesetre csak a 2. félévtől jár rendesen, ha egyáltalán elég jó leszek ahhoz, hogy kapjak.

Köszönöm a segítséget, de a kérdés nem erre irányult, hanem a nappali vs levelező értékére.

2012. dec. 5. 22:47

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!