Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Jól számoltam a pontokat?

Jól számoltam a pontokat?

Figyelt kérdés

A segítségeteket szeretném kérni a pontszámítással kapcsolatban. Nem tudom, hogy jól csináltam-e.


11.oszt. jegyek 554545

12.oszt. jegyek 554235

Ezek alapján ugye 23+19=42*2=84


Az érettségi százalékok:

70

37

61

60

98

Így 326/5=65,2


Ezt a kettőt adom össze 149,2


+ a két érettségi tantárgy százaléka 70+61=131


=280 pont


A kérdésem az lenne, hogy van-e más mód a számításra, ami kedvezőbb lenne, illetve az, hogy OKJ-s végzettségre hány plusz pont jár? Arra ha édesanyám végzettsége 8általános jár pont? Mit takar az, hogy hátrányos helyzet, ha egyedül nevel beszélhetünk erről(ha én dolgozom, és munka mellett végezném az iskolát akkor gondolom nem)? Most nem találom, de olyat is olvastam nemrég, hogy gyermekgonozásra is plusz pont jár, lehetséges ez?



Minek érdemes nekivágni, hogy a pontokat növelni tudjam? Érettségit csináljam újra? Nyelvizsga hány plusz pont? Szeretném mindenképp elérni a célom, még ha sokat is kell tennem érte, mert összesen 373 pontra lenne szükségem. Köszönöm előre is a segítségeteket.



2012. dec. 3. 11:29
 1/7 Andizsuzsi ***** válasza:

"11.oszt. jegyek 554545

12.oszt. jegyek 554235

Ezek alapján ugye 23+19=42*2=84"


Ezt nem értem, hogy jött ki, a tanulmányi pontokat 5 tantárgyból számítják.


"70+61=131


=280 pont " - az érettségi pontokat csak önmagukban számolhatod, vagyis 70 + 60 = 131 x 2 = 262


Gyermekgondozásért + 40 pont jár, ennél több plusz pontot előnybe részesítésért (hátrányos helyzet, halmozottan hátrányos helyzet) nem lehet igénybe venni.


OKJ-s végzettségre akkor lehet plusz pontot kapni, ha az emelt szintű vagy felsőfokú volt, és abban a szakirányban akarsz továbbtanulni.


Érettségi pontokat miért pont ebből a két tárgyból számoltad? A 98%-os érettségidet nem fogadják el? Többet lehetne segíteni, ha tudnánk, hogy melyik tárgyakból érted el az eredményeket, és milyen szakra akarsz menni.


Pl. 70 + 98 = 168 x 2 = 336 Ehhez hozzáadod a + 40 pontot, és máris lenne 376 pontod. Amúgy nyelvvizsgára lenne érdemes rámenned (középfokú 28 pont), mert főiskola és kisgyerek mellett nehéz lenne azt is megcsinálni, anélkül pedig nem kapsz diplomát.

2012. dec. 3. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszod!


A jegyeknél azt olvastam, hogy az irodalom, és a magyar nyelv átlaga az első jegy, így mindkettőt felírtam, de természetesen csak az egyiket számoltam.


A százalékok sorba magyar,matek,német, történelem, és gazdasági ismeretek. Rekreációszervezés, egészségfejlesztés.


Még gyermekem nincs, de nemsokára szeretnénk, így csak akkor kezdeném az iskolát. Arról esetleg nem tudsz valamit, hogy az 50 pont az már a terhesség alatt is számításba vehető, vagy csak később?

A nyelvizsgát szeretném addig mindenképp megcsinálni, hogy ne a végén kelljen.

2012. dec. 3. 15:42
 3/7 A kérdező kommentje:
gyógymasszőr a végzettségem egyébként, gondolom akkor erre nemnagyon jár pont
2012. dec. 3. 15:43
 4/7 Andizsuzsi ***** válasza:

Hát igen, így a gazd. ismereteket sajnos nem viheted. Én úgy tudom, hogy 1 természettudományos tárgyat viszont kötelező vinni, így a gazd. ismereteket ki kell cserélned valamelyikre ezek közül: fizika, kémia, biológia, földrajz, vagy természettudomány (amelyiket legalább 2 évig tanultad, csak a tanulmányi pontoknál).


"Az előírásoknak eleget téve 50 többletpont jár minden alapképzési szakon, egységes, osztatlan képzésen, illetve felsőfokú szakképzésen a gyermeke gondozása céljából február 15. és július 23. közötti időszakban fizetés nélküli szabadságon lévő, vagy terhességi-gyermekágyi segélyben, gyermekgondozási segélyben, gyermeknevelési támogatásban vagy gyermekgondozási díjban részesülő jelentkezőnek."

2012. dec. 3. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

[link]


itt olvastam, és ez alapján számoltam.


Mivel a gazd.imereteket nem fogadják el, a duplázós módszerrel csak 262 pontom lenne. Így meg 280.


Ha lesz gyermekem, meg leteszem a nyelvvizsgát akkor is csak(28+40+280) 348 pontom lesz ha jól számolom???!

2012. dec. 3. 16:04
 6/7 A kérdező kommentje:
Akkor is lekellene érettségiznem egy természettudományi tantárgyból, ha már több éve végeztem?
2012. dec. 3. 16:06
 7/7 A kérdező kommentje:

Ha például, a gyermekünk júliusban születik akkor már a jelentkezésnél elbírálják a pluszpontokat?

Bocsánat a sok kérdésért, és köszönöm a türelmed, és a segítséged :)

2012. dec. 3. 16:11

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!