Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Tényleg ennyire nem is nehéz...

Tényleg ennyire nem is nehéz az egyetem?

Figyelt kérdés
Van egy ismerősöm, most ment egyetemre, és mesélt 1-2 érdekes dolgot. Például ameddig egyetemen egy tantárgyat háromszor is felvehetsz, ha megbuksz, addig középiskolában egyszeri bukásnál pótvizsga, vagy évismétlés. Egyetemi órákra nem is mindig kell bejárni, míg a középiskolai órákon 30 igazolatlan után kirúgnak. Egyetemen sokkal szabadabb az ember, míg középiskolában már 7:45-kor bent kell rohadni, mert kezdődik az óra. Igaz, hogy többet kell tanulni, de ennek ellenére én sokkal több pozitívat látok az egyetemi/főiskolai életben, mint a középiskolaiban, ahol még boltba sem mehetsz ki az idióta rendeletek miatt.
2012. nov. 29. 17:13
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Ha 3-szor nem mész be órára akkor kihúznak arról a tantárgyról és veheted fel újra. Persze a nagyobb egyetemeken, főiskolákon ahol 100+ fő is van egy órán ott rengeteg időt venne el a névsorolvasás, de kisebb intézményekben aktívan van katalógus.


Egyetemen, főiskolán 8:00-kor kezdődnek az órák, persze órarendedtől is függ.

2012. nov. 29. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
53%

Ha rosszul tanulsz átraknak ktg. térítésesre, és komoly összegeket fizethetsz.


Ettől az évtől 6 egyesed lehet egy tárgyból, aztán szevasz.


Illetve egyetemi karriered során lehet 30 egyesed, szintén szevasz.


Nekem most van az első félévem, többet tanultam, mint az általános (8 év) + középiskola (5 év) + továbbképzés (2 év ) alatt.


Persze nekem is vannak szaktársaim, akik szarnak bele az egészbe, nem lesz meg a 15 kreditjük ebben a félévben. Ami szintén gond.

2012. nov. 29. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

"egyetemen egy tantárgyat háromszor is felvehetsz, ha megbuksz"

Aha csak a tantárgy ráépülés miatt a 3 éves képzést 6. év alatt fejezi be. És elég hamar átkerül fizetősre és mondjuk félévet minimum 120. ezret a szüleid ki tudnának fizetni. Mert sokaknak nem így nem is opció.

"30 igazolatlan után kirúgnak"

3 hiányozhat tantárgyanként, ha többet nincs meg a tantárgya és az első eset lép élebe a csúszással.


Egy 10. perces szünetbe milyen boltba akarsz menni? Egyetemen van 2-3.órás szünet is az órák között, de ezért este 6-7-ig is van órám sokszor.

2012. nov. 29. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Teljesen más világ.Nem lehet így kijelenteni,hogy nehezebb,egyszerűen más.


Könnyebb,mert: szabadabban gazdálkodhatsz az időddel,többször is felvehetsz egy tárgyat,kaphatsz ösztöndíjat,azt tanulhatod ami igazán érdekel,legtöbbször csak a félév végén van számonkérés(persze van ahol ZH-k is vannak év közben),nem kell leckét írni egyik napról a másikra stb.


Nehezebb,mert: mérföldekkel többet és nehezebb dolgokat kell tanulni,szakfüggő de van aki reggeltől estig bent van nem délután 2ig mint a gimiben,rengeteg az iskolán kívüli feladat,neked kell mindent elintézni nem íratja be az osztályfőnök az ellenőrzőbe hogy osztálypénzt kell hozni stb.



Vannak kötelező szemináriumok,azokról 2-3at lehet hiányozni egész félévben.Az konkrétan 4-6 igazolatlan óra és ha többet hiányzol kirúgnak és nem teljesítetted a tárgyat.Van,hogy 8-ra kell járni egy ilyen kötelező órára, nem minden egyetemista szambázik be délkörül és lóg haza egy óra után mert megunja.Az egész iskola és szakfüggő,meg persze hogy hányadik évfolyamos vagy.

2012. nov. 29. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
76%
Lusta vagyok rendesen válaszolva, majd megteszik ezt helyettem, de csak annyit, hogy az egyetem ezerszer nehezebb és komolyabb, mint a dedós gimi. Jah és nekem sokszor reggel 8-tól este fél 10-ig is van órám egyfolytában
2012. nov. 29. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Én sokkal jobban szeretem az egyetemet, mint anno a gimit, pedig nem egyszerű szakra járok (orvosi).

Igen, sokkal szabadabb vagy. Te osztod be az időd, a legtöbb előadásra akkor mész be, amikor akarsz (persze van, ahol van katalógus), leckét sem kell írni minden nap, előre tudod, mikor lesz ZH, nincs meglepi dolgozat vagy felelés.


Viszont nehezebb és sokkal több az anyag, sokszor azt sem tudod honnan kellene megtanulni a dolgokat.

A gyakorlatokra meg kötelező bejárni. És bizony 25%-áról lehet hiányozni, még igazolással sem lehet többször.

2012. nov. 29. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!