Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Óvodapedagógus (Ba) oklevél-...

Óvodapedagógus (Ba) oklevél- szerintetek megfelel ha a cél csak az, hogy legyen egy diplomám, hogy eltudjak helyezkedni valahol?

Figyelt kérdés
Mindenhol az az első kérdése a munkáltatónak, hogy van e diplomád. Ez az a szak ami engem érdekelne, tetszik és egészen barátiak a követelmények is. A cél elsősorban a diploma, de úgy választottam ezt a szakot, hogy ezt akár szívesen csinálnám is. Mi a véleményetek elég ez az alap képzés a célhoz?
2009. aug. 17. 13:11
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
HR-esként mondom, hogy ez a diploma (főleg, ha csak alap), pont nem az a diploma, amit a munkaadók többsége szívesen lát egy önéletrajzban. Persze ha érdekel, és szívesen dolgoznál a szakmában, akkor jó választás, de úgy, hogy te úgysem óvodapedagógusként fogsz elhelyezkedni, ne menj oda.
2009. aug. 17. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
A BA diplomákkal az a probléma, hogy nagyon szépen hangzik, hogy diplomás vagy, de semmire sem jó. Még egy jó szakképzést is többre tartanak mint egy ilyet. Vagy csináld végig az egyetemet (főiskolát) vagy inkább egy szakképzés.
2009. aug. 17. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Köszi!

Gondoltam egyébként rá, hogy ezt végig csinálom. Nem döntöttem még.


Szerintetek akkor milyne diploma az ami "ér is valamit"?

2009. aug. 17. 13:33
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Ez teljesen attól függ mit szeretnél később csinálni.Mert ha teljesen más területen képzeled el magad és csak azért szeretnéd a sulit elvégezni, hogy legyen egy diplomád akkor nem jó.Ha viszont tényleg szívesen csinálnád is, akkor vágj bele.

Én ott végeztem két éve, és voltak páran akik úgy jöttek, hogy csak a diploma kell,ki is szóródtak fél, vagy egy év után.Könnyűnek tűnik, persze, nem nehéz elvégezni, de nem séta utazás.Mikor én jártam általában reggeltől egész késő délutánig(volt hogy reggel 8tól este 5ig)bent voltunk a suliban.Aztán otthon báb készítés, furulya gyakorlás, tervezet írás meg még sorolhatnám!Arról nem is beszélve, hogy sokat voltunk gyerekekkel, legtöbben akik csak a diploma miatt jöttek ezt nem is bírták.Szóval nem egy olyan átlagos fősuli szerintem, legalábbis mi bejártunk előadásra, mivel sok olyan infót mondtak ami a könyvekbe nem volt benne, illetve vezettek katalógust, ezért nekünk a vizsga időszak mindig sokkal nyugisabb volt(annak ellenére hogy sokat kell tanulni), szorgalmi időszakban nem is nagyon szólt másról az életünk, egész nap bent voltunk jóformán.

Ezeket csak azért írom, mert tényleg sokan úgy állnak hozzá, hogy nem lehet nehéz, simán megcsinálom, kicsit lenézik.Tényleg nem nehéz, illetve azoknak nem, akiket érdekel az egész, akik szívvel lélekkel tudják csinálni.Akiket meg annyira nem érdekel a gyermekek testi-lelki fejlődéséről szóló előadások, gyakorlatok, szemináriumok, és nem szeret bábokat,különböző kézműves dolgokat készíteni, egy szóval már nem tud újra kisgyerek lenni, annak igeni nehéz!

2009. aug. 17. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Én nagyon szeretem a gyerekeket, és mindent ami róluk szól, velük kapcsolatos. Ezért is ezt a szakot választottam (illetve szemezgetek vele), ha úgy alakulna tudom, hogy ezt szívesen tudnám csinálni.

Nálam viszont nem megoldható az amit te írtál, hogy reggeltől du.-ig bent vagyok, mert elkell tartanom magam így hát dolgozom is, ezért gondoltam levelezőre.

2009. aug. 17. 13:52
 6/10 anonim ***** válasza:
Értem...de tulajdonképpen mi a célod?Miért kell a diploma?oviba szeretnél majd dolgozni, vagy hol szeretnél elhelyezkedni?
2009. aug. 17. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Hát szóval: most van egy munkahelyem, de úgy nézki nem bírja sokáig max 1 éve van hátra, eléggé rosszul áll. És most nézelődni kell, ha nem akar az ember munka nélkül maradni (amit én nem engedhetnék meg magamnak). És most nézelődök, de mindenhol kell diploma, vagy legalább megkezdett tanulmányok. (lassan a takarítónőnek is). Olyan szakokat néztem amit szívesen csinálnék, de ha nem tudnék elhelyezkedni azon a területen akkor is legyen valami mögöttem. És igen szívesen dolgoznék óvodában is. De nem tudom azt megtenni, hogy én csak suliba járok és nem helyezkedek el mellette, mert elkell taratnom magam és fizetni a sulit is. Na jó bonyolultan írtam le, de remélem azért letudod szűrni a lényeget.
2009. aug. 17. 14:11
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Hát ha szívesen csinálnád, akkor tényleg lehet hogy jó, ha belevágsz.De azért az óvónőket sem fizetik meg nagyon!Annak meg nézz utána, hogy van-e egyáltalán levelező az óvón, mert én úgy tudom nincs, legalábbis mikor én jártam oda,még nem volt.De sokan voltak estisek, akik dolgoztak a suli mellett és a harmadik évben(még a diplomázás előtt)szereztek állást oviban, a gyakorlatok miatt.Amúgy, ha meg nem találsz óvodai munkát, attól még számít ez a diploma, legalábbis barátnőmet felvette egy ügyvédi iroda titkárnőnek,pusztán a diplomával.

Ja és ha ezt választod, akkor meg szerintem nézz utána a felvételi követelményeknek is(az alkalmassági vizsga könnyű)mert ha felvételizel és felvesznek államilag finanszírozottra akkor nem is kell fizetni.

Ennél jobbakat nem tudok sajnos mondani,remélem azért tudtam segíteni

2009. aug. 17. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Köszi.

Segítettél, nem is keveset.

Megnéztem és van nappali és levelező. -ezt írják legalább is.

2009. aug. 17. 15:41
 10/10 anonim ***** válasza:
Oké, örülök neki, sok sikert:)
2009. aug. 17. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!