Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Kémia szakra mennyire kell a...

Kémia szakra mennyire kell a matek?

Figyelt kérdés
Mennyire nehéz az ott tanult matek, és hány félév? Illetve biológia mennyire kell, mert láttam biokémiát is?
2012. nov. 20. 19:27
 1/3 anonim ***** válasza:
Eléggé. De ha tanultad gimiben emelt szinten, akkor tudnád, hogy azért ott is kell már a matek. Egy gyenge sav, gyenge bázis számításnál is már van logaritmus, másodfokú egyenlet, három ismeretlen. Biológia szakon is kell a matek, de kémián nyílván több.
2012. nov. 20. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Biológia szakon tanulok,de matekból ugyanúgy vagyunk mint a kémiások...deriválás,integrálás,sorozatok. Én ezeket sajnos gimibe középszinten nem tanultam és nagyon szenvedek vele,pedig mindig is jó voltam matekból. Majd következő félévben bejön az analitika is....Szóval a matek 1 félév és utána még analitika van, az nem tudom,h hány féléves,de 1 vagy 2.

Persze nyilván tanárfüggő is,simán el tudom azt képzelni,hogy ha a gimis tanárnőm tartaná a matekot itt is akkor érteném és menne....

Azt nem tudom megítélni,hogy a kémiásoknak mennyire kell a biosz,viszont nekünk a kémia nagyon kell.:D

2012. nov. 20. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Kémián nem kell biosz, a biokémia az igazából csak kémia.

Matek viszont kell(több mint biológia szakon!), két félév van, egy analízis, és egy valószínűségszámítás. De ki lehet bírni. Némi szorgalommal másodjára összejön. Az vigasztaljon, hogy valamiért a kémiások nagy része nem szereti a matekot, szóval nem leszel egyedül.

2012. nov. 21. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!