A Magyar helyesírásban kell-e hagyni szóközt a mondat végi írásjel után?
Tehát így: mondat. Következő mondat,
vagy így: mondat.Következő mondat?
239. [...]
Az írás tagolásában fontos szerep jut a szóköznek is. Szóközt hagyunk a szavak, valamint az írásjellel lezárt mondatok és tagmondatok között, a zárójelek és az idézőjelek közé foglalt közlési egységek előtt és után, a gondolatjel előtt és után stb. Nincs viszont szóköz a pont, a kérdőjel, a felkiáltójel, a vessző, a kettőspont, a pontosvessző előtt, továbbá a kötőjel és a nagykötőjel két oldalán; a kezdő zárójel és idézőjel hozzátapad az utána következő, a berekesztő zárójel és idézőjel pedig az előtte álló szóhoz stb. (Hogy mikor kell szóközöket hagyni, annak részletkérdéseit gépírási szabványok és tipográfiai előírások tartalmazzák.)
"Teljesen mindegy, viszont átláthatóság szempontjából szoktak hagyni, és nem csak a mondatvégi, hanem a mondatközi írásjelek után is."
Teljesen mindegy a lónak a f***a! Nyiss ki egy bármilyen újságot, könyvet vagy a szotyis zacskón olvasd el a feliratokat! Mindenhol ott van az a kib***ott szóköz. Az emberek többségének teljesen természetes, nem tanítják nekik, mégis kiteszik. Anyám is ki tudja tenni, pedig a betegsége miatt csak az egyik keze mozog rendesen, és még azzal is nehezen ír. Szóval, aki nem teszi ki, az szerintem valami súlyos kisebbrendűségi érzéssel küszködik, és ezzel akar különbözni, vagy esetleg olyan ember, akinek ha megpróbálsz jószándékú tanácsot adni, csak azért is az ellenkezőjét csinálja, nehogy már ne ő legyen a legokosabb mindenben.
Szóval, légyszi, ne írj ilyen baromságokat, hogy "teljesen mindegy"! Egyes embereknek lassan már mindegy lesz az is, hogy a betűt írok-e vagy o-t...
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!