Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ha szociális munkás szeretnék...

Ha szociális munkás szeretnék lenni, gondolom roma nemzetiségűekkel is foglalkoznom kell majd, ugye?

Figyelt kérdés

Tudom,tudom ,most rögtön mindenki fajgyűlölőnek fog tartani...

Alapvetően nem tartom magam annak,tényleg semmilyen más etnikummal nincsen semmi bajom.

Értük viszont nem éppen rajongok,de sokszor van bennem egy lelki vívódás,mert tudom ,hogy nem szabadna valakit a bőre színe alapján megítélni/beskatulyázni,és azt is,hogy nem mindenki egyforma,de sajnos én csak saját tapasztalataimból tudok táplálkozni és azok nem túl jók...:/

Régóta gondolkodom rajta,hogy szoc.munkás szeretnék lenni.Nem tudom majd vajon milyen arányban kell romákkal foglalkoznom.Nyilván ők egy központi kérdést jelentenek ezen a téren.

Előre is köszönöm,és reménykedem,hogy senkit nem bántok meg/zaklatok fel ezzel a kérdéssel!


2012. nov. 11. 14:35
 1/6 anonim ***** válasza:
Ettől nem tartanék a helyedben, a "munka" szó hallatán a kátrányos helyzetűek kifutnak a világból.
2012. nov. 11. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Oké! Értem....:D

köszi a választ!

2012. nov. 11. 14:41
 3/6 anonim ***** válasza:
Hát ja mint szociális munkás sok helyen dolgozhatnál: hajléktalanszállón,idősek otthonában,családsegítőben..stb. És hát éppen a családsegítő az ahol sok roma megfordul hiszen kell nekik mindig valamilyen támogatás.. úgyhogy ebben a szakmában elkerülhetetlen hogy ne találkozz velük...
2012. nov. 11. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
ja arról nem beszélve hogy házhoz is ki kell majd menned a környezettanulmány miatt és ha roma családhoz kell kimenned nem mondhatsz nemet...
2012. nov. 11. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Ha családsegítőkhöz kerül, akkor viszont elképzelhető hogy találkozik a kátrányos helyzetűekkel is. Ilyen helyzetekre olcsó rocketlaunchert javaslok :)
2012. nov. 11. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszi az újabb válaszokat.Igazából nekem nagy álmom,hogy egyszer egy önkéntes program keretében kijussak Afrikába vagy Indiába,és ott segíthessek.Ahhoz gondolom,hogy a szociális munkás diploma jobban jönne...

de hát persze ez biztos így van,hogy ha kisebbségekkel kell foglalkoznom,akkor olyan nincs,hogy nemet mondok.

2012. nov. 11. 16:10

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!