Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Szakmai szempontból nézve...

Szakmai szempontból nézve megéri-elkezdeni az orvosi egyetemet 30 évesen?

Figyelt kérdés

Igazából az érdekelne lehet-e még szakmai karriert építeni ekkora lemaradással illetve milyen hátrányok és megkülönböztetések érhetnek az egyetem alatt és utána?

Aneszt. Ito szakorvos szeretnék lenni.


2012. nov. 3. 17:30
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
96%
Nem késő elkezdeni, legfeljebb nálunk kissé szokatlan. Ezzel azonban ne foglalkozz. Ha érdekel, tudsz tanulni és elhivatottságot érzel, menj egyetemre. Külföldön sokan szereznek diplomát még hatvan felett is. Megkülönböztetés?! Szerintem semmi. Még előnyödre is válhat, hogy több az élettapasztalatod, mint a húsz éveseknek.
2012. nov. 3. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
27%
A szakképesítést 40 éves korodra szereznéd meg. Akkor már elég késő karriert építeni. Még külföldön is.
2012. nov. 3. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
55%

30 évesen elkezded, jó esetben 36 évesen befejezed, aztán még 5 év szakképzés, azaz 40 évesen leszel teljes értékű orvos.

Egyetem alatt dolgozni mondhatni lehetetlen. Ki tart el addig? Utána ha Mo.-n maradsz, a rezidensi fizetés még mindig kaki.

Anesztesként pedig még magánpraxisra sincs sok esély.

És mikor akarsz családot, gyereket? Egyáltalán férfi vagy vagy nő?

Amúgy nem akarlak lebeszélni, ha te úgy érzed, hogy ezt akarod, hát csináld, ha van lehetőséged.

De azt tényleg gondold végig, hogy addig miből fogsz élni. Az orvosi még államin is piszkosul drága, és mint mondtam, dolgozni mellette nem igen lehet..

2012. nov. 3. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
a
2012. nov. 4. 14:52
 5/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Egyébként férfi vagyok és szeretnék majd családot.

Ezeket a szempontokat én is végig gondoltam és arra jutottam, hogy ezt akarom csinálni.

Az én életemben a munka és a folyamatos tanulás,fejlődés nagy szerepet tölt be. A mostani szakmámtól ezt nem kapom meg. Ezért szeretnék valami olyat csinálni aminek tényleg van valami értelme és amiben folyamatosan tudok fejlődni, tanulni egy életen át.

A karrier abban az értelemben fontos, hogy eljuthassak addig a szintig hogy végezhessem a munkámat önállóan. Ha jól gondolom ez a szakorvosi szint. Igazán attól félek, hogy mondjuk ott leszek negyven éves szakorvos és mégse fog komolyan venni a szakma a koromból adódó tapasztalat hiánya miatt.

Az anyagi rész igen egy sarkalatos pont. Fizetősön csinálnám, a tandíjat a diákhitel 2.-ből finanszíroznám. A megélhetési költségeket pedig az eddigi megtakarításaimból és örökségemből fedezném. A pályakezdést emiatt mindenképp külföldön képzelem el, hogy minél hamarabb visszatudjam fizetni a hitelt.

Én így gondolom. Szívesen veszek bármilyen kritikát.....

2012. nov. 4. 15:14
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
Albert Schweitzer is 30 éves korában kezdte el az orvosi egyetemet...szóval én azt mondom hajrá, lehet sokaknak nem tűnik épp eszű cselekedetnek, holott pont az ilyen dolgoknak lesz a legnagyobb később az értékük.A családról meg annyit hogy ha van félretett pénzed, valamint egy társ is kell a gyerekhez, az jöhet akár útközben is.Nem számít ki mit gondol, pont olyan időket élünk amikor a tudásba kell befektetni.Ugye ezt sokan nem veszik észre, sz@r munkájuk van, rinyálnak hogy nem jó de, nem tesznek ellene semmit.Te pontosan ezt a hibát szeretnéd most kiküszöbölni.Már így is kisregényt írtam és lehet hogy kicsit csapongó, de példaként ott van a Szentkirályi ásványvíz vezérigazgatója, amikor mindenki kirúgta az embereket ő pont hogy az ellenkezőjét csinálta, elmebetegnek nézték, mégis piacvezető szerepig jutott a cége. Amúgy igen sokat kell tanulni, de hogy mellette ne lehetne dolgozni, az nem feltétlenül igaz.Unokaöcsimnek is van azért szabadideje, holott ő is orvosira jár(és eddig hibátlanul menetel előre).
2012. nov. 8. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim válasza:
80%
Hmm, találkoznunk kellene! Pont most tettem fel egy nagyon hasonló kérdést: http://www.gyakorikerdesek.hu/kozoktatas-tanfolyamok__egyeb-..
2012. nov. 20. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
Lehet tudni, hogy mi újság a kérdezővel? Kíváncsi lennék rá :-)
2017. okt. 4. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
írtam :)
2017. dec. 19. 21:44
 10/16 anonim ***** válasza:
Nekem is irhatnal, koszi. :)
2018. febr. 3. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!