Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Milyen (fizetést is adó)...

Milyen (fizetést is adó) szakmát javasolnátok annak, akit kizárólag csak az irodalom érdekel?

Figyelt kérdés

Nemsokára az az érettségi, és rettegek tőle, hogy mit fogok csinálni azután. Eü-s suliba járok, és az osztálytársaim nagyjából már mind tudják, hogy hova mennek tovább, mit akarnak, de én még most se. Persze nagy különbség, hogy ők földönjáró szakmákban gondolkodnak, de tőlem tényleg minden kézzelfogható dolog távol áll, legfőképp az egészség ügy. Csak az irodalom érdekel, de tudom, hogy irodalmárnak lenni Mo-n esélytelen, tanár pedig nem akarok, vagyis inkább nem tudnék lenni.


Milyen olyan szakmák vannak még, amelyeknek köze van az irodalomhoz, nem kell hozzá évszázadokig tanulni, és valamennyire meg is lehet élni belőle?


2012. okt. 28. 17:40
 1/4 anonim ***** válasza:
lektor
2012. okt. 28. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
valami könyvtáros talán. rosszabb esetben egyszerű eladó egy könyvesboltban.
2012. okt. 28. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

könyvtárost tudom én is ajánlani

vagy talán ha más nyelvek is érdekelnek, akkor fordító

de nézz szembe a tényekkel: ha pénzt akarsz, akkor ne erre indulj, ha ez érdekel se :S

nehéz dolog az, ha az embert olyan érdekli, amiből nehéz megélni

ilyenkor köztes megoldás kell

vagy választasz valami "mezei" szakmát, és mellette foglalkozol az irodalommal valamilyen formában

én is ugyanígy voltam, mint te...nagyon sokáig csak az irodalom érdekelt, de semmi pénzért nem lettem volna tanár, így hát rájöttem, hogy hanyagolnom kell, mert különben soha nem lesz egy rendes munkám se

időközben elkezdett érdekelni a honvédelem is, így most ezen a területen dolgozok, és imádom :)

2012. okt. 28. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
lehetsz vele újságíró, dolgozhatsz könyvkiadóban, bár oda nagyon nehéz bekerülni, lehetsz múzeum pedagógus, szerkesztő, lektor, magyartanár
2012. nov. 4. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!