Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Kíváncsi vagyok a 70-es...

Kíváncsi vagyok a 70-es években milyenek voltak az érettségik. Miben különböztek/hasonlítottak a mostaniakhoz? Honnan tudnék letölteni 70-es érettségiket.

Figyelt kérdés
2009. aug. 10. 09:50
 1/4 anonim ***** válasza:
2009. aug. 10. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Én a 80-as években érettségiztem , hát ha az jó. Magyarból csak fogalmazást kellett írni egy témáról, töriből inkább a lexikai tudásra mentek rá, matek.. na az szerintem elég nehéz volt, oroszból pedig egy hosszú szöveget kellett lefordítani.
2009. aug. 10. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Nem irígylem a maiakat, pedig ma már az asztal másik oldalán ülök. A mi időnkben először is én kifogtam olyan 4-5 év közül az egyiket, amikor éppen nem volt töri érettségi, tehát mi négy tantárgyból érettségiztünk. Nyelvből választani lehetett, hogy írásbeli vagy szóbeli, szóbelin 20 tétel, csak társalgás, írásbelin egy fél-háromnegyed oldalas szöveg magyarra fordítása és egy úgy emlékszem négy oldalas nyelvtani teszt. Magyarból három esszétémából lehetett választani, a verselemzéshez volt szöveg. Nyelvtan a szóbelin nem volt. Matekból kb 8 feladat. Szóval valóban sokkal könnyebb volt felkészülni, mint ma. A maiban viszont a %-os ponthatárok élükön a 20%-os kettessel megdöbbentők.
2009. aug. 10. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat
2009. aug. 10. 19:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!