Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Egy tehetséges történész...

Egy tehetséges történész mennyire lehet sikeres Magyarországon?

Figyelt kérdés

Budapesten élek, így egyszerűbb lenne az elhelyezkedés is szerintem. 6 éves korom óta történész akarok lenni, de ennek az állásnak a jövedelmén még nem gondolkodtam el. Az utóbbi hónapokban hallottam, hogy történészként nem rózsás az élet (legalábbis anyagiakban). Nyertem már országos szintű versenyeket, mindenki elismeri, hogy különleges tehetséggel rendelkezek ezen a téren. A beszédtechnikám is elég jó, tartottam több kiselőadást is már, azaz rendezvényeken is eltudnék mondani simán egy történelmi szöveget.. De számít az, ha valaki jobb a többieknél, ebben a szakmában? Ha igen, mennyivel kap több fizut? Mennyit kap úgy általában?

Amúgy mondjatok bármit, így is-úgyis történész leszek. Viszont az érdekelne, hogy hogyan fogok megélni...


2012. okt. 26. 15:30
 1/2 A kérdező kommentje:
Kimaradt: 16/F
2012. okt. 26. 15:31
 2/2 anonim válasza:
Én mint végzett történész mondom neked, hogy a tehetség sokszor nem számít semmit, sokkal több szerencse kell az egyetem elvégzéséhez, mint tehetség... Pofára is mennek osztályzatok, stb. Mivel a történészek közalkalmazottak (persze csak ha van állásuk) így rájuk a közalkalmazotti bértábla vonatkozik. Én egyébként már másfél éve ingyen dolgozok mint önkéntes, mert mindenhova vagy protekció, vagy gyakorlati idő kell, és ezt kvázi friss diplomával nem lehet sehogy megszerezni, csak ha önként dolgozol... Megjegyzem 2011-ben végeztem, még osztatlan képzésben tehát MSc-s diplomám van. Érdemes szerintem valami piacképes szakmát tanulnod, amivel el is tudsz helyezkedni, a történelmet pedig hagyd meg hobbinak...
2013. jan. 22. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!