Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ti először tanultok és utána...

Ti először tanultok és utána kapcsolódtok ki, vagy fordítva?

Figyelt kérdés

Sokszor hallom azt, hogy ha elõször van a szabadidõ, akkor utána a tanulásból nem lesz semmi. Én is így gondoltam sokáig, de az utóbbi két hétben rájöttem, hogy miután hazajövök, sokkal jobban esik egy kis kikapcsolódás, mint egybõl bele vetni magam a háziba meg a tanulásba.

Úgy szoktam csinálni, hogy hazamegyek, eszek, aztán egy kis pihi (pl. a kutyámmal játszok, zenét hallgatok, gépezek) és utána tanulok.

Végülis ez nekem jobban bevált. Jó tanuló vagyok, és mondjuk ezelõtt is az voltam, de úgy nehezebb volt koncentrálnom, viszont így könnyebb.

A baj csak az, hogy anya folyton azzal nyaggat, hogy elõször tanuljak, majd utána csinálok akármit. És elméletileg én is így helyeslem. Elõször tudjuk le a nehezebb részt, utána jön a móka, de ez nem válik be... Mit csináljak, hogy beváljon?


2012. okt. 15. 21:39
 1/1 anonim ***** válasza:
Nekem 8-9 órám van egy nap. Ez után nem vagyok képes rá, hogy rögtön tanuljak, miután hazaértem. De sajnos tényleg igaz, hogy sokszor pihenés után sem bírok tanulni, pedig próbálok, de általában akkor sem vagyok elég kipihent, úgyhogy csak szenvedek sokszor a könyvek felett. Aludni meg nem merek, mert félek, hogy csak éjszaka kelnék fel, pedig az lenne az igazán megfelelő.
2012. okt. 15. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!