Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogyan lehetnék jó tanuló?

Hogyan lehetnék jó tanuló?

Figyelt kérdés

Az iskolám igen erősnek mondható, elvárják, hogy minden tárgyból jól teljesítsünk. Nekem eddig nem igazán ment, mostanában tanulok rendesen, és sikerül úgy ahogy felzárkóznom, egyre jobbak a jegyeim.

De szeretnék nagyon jó tanuló lenni, hogy olyan tudásom legyen, ami a dolgozat megírása után sem vész el teljesen. Van egy osztálytársam, aki nagyon művelt, én is szeretnék az lenni, de valamiért nagyon nehezen tudom rávenni magam a tanulásra, jobban szeretek gépezni... És ha le is ülök tanulni, rengeteg ideig tart, mert képtelen vagyok rendesen koncentrálni.

Hogyan lehetnék fegyelmezettebb, kötelességtudóbb?

16/L


2012. okt. 14. 12:09
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Hm...én is szeretnék jobb lenni mindenből. Szerintem írj egy napirendet. Pl.: 14 óra: ebéd 14.30 - tól x időpontig tanulás, és tanulás után jöhet bármi. Szerencsére én gyorsan betanulok mindent, szóval humán tantárgyakból a legrosszabb jegyem a négyes. Inkább a reál dolgokra kell ráhúznom.

Hallgathatsz zenét, hátha könnyebben tudsz figyelni tanulás közben. De én beszélek, mikor amikor hazaérek, első dolgom bekapcsolni a gépet.xD Mindegy...Remélem segítettem kicsit, sok sikert!:)

2012. okt. 14. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
100%

Nem mindegy, hogy művelt, vagy jó tanuló akarsz lenni. Én műveltnek tartom magam az általam érdekelt dolgokban, de tavaly például magamhoz képest rosszul teljesítettem (4,2 volt az átlagom, eddig mindig 4,8 körül volt), mert a számomra unalmas tantárgyakra (fizika, kémia, matek) nem tanultam semmit. Most kezdtem el én is tanulni, és felzárkózni.

Ha művelt akarsz lenni, olvass sokat, nézz olyan filmeket, amelyeknek kultusza van.

Ha jó tanuló akarsz lenni, akkor javaslom azt, amit az első írt. Szerintem még az is fontos, hogy ha mondjuk másnapra több tantárgyra kell tanulni (pl. kémia és töri), akkor csináld azt, hogy 15 percig kémia, utána 5 perc szünet, 15 perc töri, 5 perc szünet, majd megint kémia. Nekem így sokkal jobban leülepszik a tudás.

16/L

2012. okt. 14. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
100%
Huh utolsó, ezt megfogadom :D
2012. okt. 14. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Első vagyok, a második tényleg jókat írt, én is megfogadom ezt a 15 perc kémia, 5 perc szünet stb cuccot.


Kedves Kérdező!

Van itt néhány tanács, amit nyugodt szívvel fogadj meg. Mert nagyon jók.

2012. okt. 14. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Szerintem ezt a 15 perc kémia - 5 perc szünet - 15 perc töri - stb dolgot csak akkor fogadd meg, ha jól tudsz összpontosítani, különben nagyon keverni fogod az egészet. (pl a töri anyagban lévő évszámokat a kémiás évszámokkal (az elméleti résznél))

Ha pedig nem jól párosítod a tantárgyakat, akkor kész katasztrófa lesz az egész. Pl német-angol, kémia-fizika, kémia-biológia, fizika-matek, etc...


Szerintem sokkal jobb egyszerre egy dologra (tantárgyra koncentrálni). Csak szedd rá magad egyszer, és ülj neki tanulni. Ehhez nincs tanács, csak akarat, és önkontroll kell hozzá.

Én egyszerre 1 tantárgyat tanulok, közben mindent kikapcsolok (tv, számítógép --> különben hogyha szünetelek kicsit (pl kimegyek wc-re), utána leülök gépezni "5 percre" és utána ottragadok). Először felolvasom (azért írom, hogy FELolvasom, mert HANGOSAN olvasom) a tananyag végéig az egészet. Utána mondatonként, vagy mondatrészenként haladok. Felolvasom, utána fejből felmondom. Ha ez megvolt végig, utána újra az egészet felmondom fejből.

Csak rajtad múlik, hogy végig az anyagra összpontosíts, és ne kalandozzon el a gondolatod.

Azt nem várhatod el, hogy hónapok-évek múltán is töviről hegyire pontosan vissza tudd mondani az anyagok, de nálam a lényegesebb (és érdekesebb) dolgok megmaradnak az agyamban. Úgysem fogod az összes tantárgy összes anyagának hasznát venni majd az életben. :) Sőt, csak minimális mennyiséget, úgyhogy ezen ne izgulj.


16L

2012. okt. 14. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!