Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Help! Mit szoktak kérdezni...

Help! Mit szoktak kérdezni szóbeli elbeszélgetésen?

Figyelt kérdés

Mármint 8-os vagyok és egy jó erős gimibe miket kérdeznek?

Előre is köszi a válaszokat :)


2012. okt. 7. 19:56
 1/2 anonim ***** válasza:
94%

Ööö én 4 suliban szóbeliztem tavaly:D

1.iskola: Angol szóbeli

Tipikus kérdések angolul, mesélj a családodról, a barátaidról, a hétvégéidről, a kedvenc könyvedről, stb.

2.iskola: Szituációk

a)vitatkoznom kellett egy tanárral a húzott témáról, én pl azt kaptam, hogy "Jó ötlet-e egy szülőnek pénzt adnia a gyerekének születésnapi ajándékként", és akkor erről kellett érvelnem:D

b)a következő padnál pedig fel kellett olvasom hangosan egy szöveget, és az aláhúzott szavakra szinonimákat kellett találnom

c)húznom kellett egy szituációt, én azt kaptam, hogy "Az ablakodból kitekintve azt látod, hogy éppen feltörnek egy autót. Mit teszel?" és akkor erről dumálni

3.iskola: A szövegértés

Fel kellett olvasom hangosan egy szöveget, és erről tettek fel kérdéseket. Konkrétan az Afrikában élő emlősökről:D jesszus, az a suli valami atomgáz volt

4.iskola: A sima elbeszélgetés és az angol szóbeli

tehát itt két részből állt. Először beszélgettem az igazgatóval és a magyar tanárral:D amíg nézegették az ellenőrzőm, addig mesélnem kellett magamról. Hát dumáltam a kedvenc színházi előadásaimról, a kedvenc könyveimről, stbstb. Aztán mentem angolra, ott húznom kellett egy képet, én egy repülőtéri becsekkolásról szóló képet kaptam, és arról kellett beszélnem angolul.


Szóval igazából semmi, én mindegyik szóbelimre max pontot kaptam. Mert a lényeg:

1.Legyen elegáns, kifinomult, és ízléses a megjelenésed: én egy kockás szoknyában, bézs harisnyában, és bézs kardigánban mentem. Csak szempillaspirál volt rajtam, az is természetesnek tűnt.

2.Legyen szép az ellenőrző füzeted! Kösd be, írj bele szépen, stb. Plusz nekem az egyik helyen kérték az egyik bármilyen füzetem, hogy lássák, hogy írok.

3.Ha nyelvből szóbelizel(már pedig elég sok helyen kérik): általában az emberek azt mondják angolul, amit tudnak, és nem azt, amit akarnak. Nekem szerencsém van, és folyékonyan beszélek angolul, tudod mi a titok? Hogy mindenre van alternatíva. Kit érdekel, hogy nem tudom, hogy mi az az "árva", akkor gyorsan azt mondom, hogy "nincsenek szüleim" (amúgy ez nem igaz, csak jobb példa nem jutott eszembe.)

4.Mosolyogj:D nekem a suliban már első nap odajött a tanár, hogy emlékszik a mosolyomra a szóbeliről.

5.Legyél magabiztos, tudd, hogy atomzsírkirály vagy, nincs min parázni.


több dolog nem jut eszembe..de hajrá:D :] nem olyan nehéz a felvételi, csak mindenki túlspilázza

2012. okt. 7. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
nagyon köszi :D imádlak
2012. okt. 7. 20:59

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!