Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hol találok bizonyítást arra,...

Hol találok bizonyítást arra, hogy egy háromszögnek igenis lehet két derékszöge?

Figyelt kérdés

A bátyám nem hiszi el, hogy egy háromszögnek igenis lehet két derékszöge. Én tudom, hogy igen, de bebizonyítani nem tudom.

(A matektanárom mondta és példát is mutatott.) Nem szeretnék butaságot mondani, de talán a gömb trigonometriához tartozik.

A válaszokat előre is köszönöm! :)


2012. okt. 4. 21:58
 1/4 anonim ***** válasza:

félreértettél valamit, ilyet nem mondhatott egy matektanár

ha lenne ilyen háromszög, akkor annak két oldala párhuzamos lenne, azaz nem lenne háromszög.

vagy ha számolsz kicsit rájössz hogy lehetetlenség; a háromszög szögeinek összege 180 fok

két derékszög is 180 fok tehát nincs harmadik szög, azaz nem háromszög, csak kétszög, ilyen zárt alakzat meg nincs.

üdvözlöm a bátyádat.

2012. okt. 4. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

most nézem hogy a gömb is játszik a bizonyításban

itt lehet a félreértés hogy a gömb egy térbeli alakzat, míg a háromszög síkbeli. háromszögekből lehet összerakni térbeli alakzatot, ott már lehet két derékszög esetleg, ha van időd ezen a vonalon elindulhatsz kicsit geometriázni, de az első feltevésed ettől sem lesz igaz. bocsika...

2012. okt. 4. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
ABC gömbháromszöget 3 főköri ív határol, ABC csúcsokból a gömb középpontjába húzunk egyeneseket, A- ból függőlegesen, B és C-ből vízszintesen haladnak az egyenesek, így két derékszög biztosan keletkezik. Hangsúlyozom gömbháromszögről van szó, aminek az a tulajdonsága, hogy keletkezik még 3 darab mellékháromszöge, ennek a térbeli alakzatnak tényleg biztosan van két db derékszöge.
2012. okt. 4. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Pontosan erre voltam kíváncsi! Nagyon szépen köszönöm a kedves és megértő válaszokat. Talán kicsit értelmetlenül és rosszul fogalmaztam meg a kérdést. :)
2012. okt. 8. 18:21

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!