Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Főiskolán átvételi kérelmet...

Főiskolán átvételi kérelmet tantárgyanként kell fizetni, vagy félévente?

Figyelt kérdés

Előző suliban elvégzett tantárgybeszámítás hogy működik?

Köszi



2012. szept. 7. 08:36
 1/3 anonim ***** válasza:
Kreditátviteli kérelem. Tárgyanként kell beadni, az adott tantárgy előző sulidban érvényes tematikáját vetik össze, az mostani sulidban lévő tantárgyévél és ha megegyezik vagy nem olyan sok eltérés van elszokták fogadni. Szerintem neked kell kikérni a régi sulidtól a papírokat hozzá. Azt nem tudom pontosan hogy ezért kell-e fizetni, de szerintem nem.
2012. szept. 7. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
biztos van a sulid oldalán egy nyomtatvány. azt kell kitölteni minden egyes tárgynál, amit el akarsz fogadtatni, és csatolni a másik sulid beszámítandó tárgyának tematikáját. ha legalább 75%-ban ugyanaz, akkor elfogadják. fizetni nem kell érte (legalábbis nálunk, NYME TTK).
2012. szept. 7. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 delusion ***** válasza:

Ha van MODULO-ja a sulidnak, akkor az lényegesen megkönnyíti a dolgodat, kb. mintha öngyújtóval szeretnél tüzet gyújtani tűzkövek meg hasonlók helyett.


De gondolom ilyenje nincs (mivel arról valószínűleg tudnál), úgyhogy marad az, amit az előző két válaszoló írt (helyesen). Kikéred a régi sulidtól a hivatalos kurzustematikákat (hogy ennek milyen feltételei és követelményei vannak, azt nem tudom, gondolom TO-n érdemes érdeklődni először), kitöltöd az új sulid ehhez tartozó formanyomtatványát, aztán leadod és reménykedsz.


Fizetni nem hiszem, hogy kellene érte (SZTE-n nem kell). Még annyi, hogy felsőoktatási intézményenként változó, hogy mikor van kreditátviteli időszak (és kiknek).

2012. szept. 7. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!