Megéri fizikusnak tanulni?
Én például Németországban vagyok, egy atomenergetikai vállalat irodájában. A projektünk irányítástechnikát tervez egy finn atomerőműnek, de én beleragadtam kicsit az engedélyezésbe.
Hasonló végzettségű barátaim, ismerőseim közül sokan vannak pénzügyben, befektetési bankok kutató részlegeinél, van aki van aki kutat fent a KFKI-ban, van aki ott maradt az egyetemen és tanít, kutat, van aki Paksra költözött (atomerőmű, ill. RHK Kht), vannak akik kutatás-fejlesztést csinálnak kisebb-nagyobb technológiai cégeknél, van aki szoftvert fejleszt.
Szerintem bármit megéri tanulni, ami természettudomány. Egy fizikus-diplomával a zsebedben nem leszel munkanélküli, és nem is fogsz rosszul keresni. Bár itt is igaz, hogy külföldön több a lehetőség és több a pénz is.
Nem tudom. Mióta én egyetemre jártam teljesen megváltozott a felvételi rendszer és úgy általában a felsőoktatás is. Nézd meg a ponthatárokat, és döntsd el magadnak.
A fizikusok kompetensek lesznek abban, hogy mindenféle megfigyelt jelenségeket matematikai modellekkel vizsgáljanak. A jelenség lehet olyan, amit a köznyelvben "fizikának" hívnak, de lehet teljesen más is, pl az árfolyamingadozások.
Épp emiatt kellenek fizikusok a bankokhoz - a pénzügyi kockázat területe alatt sokkal mélyebb matematikai trükkök húzódhatnak, mint amit pl egy közgazdász meg tudna érteni.
Én az ELTE fizika szakát tolom, itt lehet pl energiaárak modellezéséről szakdolgozatot írni, és van "pénzügyi kockázat elmélete" c tárgyunk is, ahol a fizika módszereit alkalmazzuk...
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!