Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Kötelező a gólyatábor? Mit...

Kötelező a gólyatábor? Mit lehetne csinálni?

Figyelt kérdés
A levelemben az áll,hogy igen kötelező,illetve,hogy saját érdekemben menjek el.Nekem egyrészt semmi kedvem hozzá,másrészt anyagi helyzetünk sem engedi,hogy csak úgy kiruccanjak a tanévnyitó előtt.Diákhitelt meg csak emiatt felvenni:S
2009. júl. 28. 10:42
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
75%

Nem vesztesz vele semmit, ha nem mész! Csak azért írják, h minél többen befizessék a pénzt!! Kész rablás!Szeptemberben gtábor nélkül is annyi kiadás lesz, h bele lehet szakadni.

Nem kötelezhetnek senkit. Mi van ha vkinek pl. akkor van kresz vizsgája vagy nyelvvizsgája vagy temetés, esküvő stb..

Szeretik ezzel a gólyatáboros dologgal ijesztgetni a gólyákat.Nem az a 3-4 nap lesz meghatározó. Az igazi barátkozások meg szeptemberben kezdődnek és a sulival kapcsolatos infókat is elmondják akkor, nem kell hozzá gólyatábor. Tényleg csak pénznyelő.

2009. júl. 28. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
80%

a gólyatábort nem lehet kötelezővé tenni. ha az anyagi helyzeted sem engedi, pláne. de én azt mondom, hogy semmi pénzért nem hagynám már ki az enyémet, habár nekem se volt sok kedvem. gt-ben ismerkedtem meg a legjobb barátaimmal, azon a 3-4 napon kovácsolódtunk össze a csapattal a csapatjátékok során. persze szeptemberben is ezer embert isemrtem emg, de más, amikor szembe jön veled a folyosón egy ex-gólyatábori csapattárs, és csak egymásra mosolyogtok, és egyből eszetekbe jut az az élmény. sajnálom, hogy nem engedheted meg magadnak, szeptembertől pedig sok barátot és jó bulikat kívánok :)

a diákhitelről: nekem pár csoporttársam felvette anno... volt akinek nem volt más lehetősége (koliba nem vették fel, laknia pedig kelett valahol) volt aki emg csak úgy, majd visszafizetem alapon. azóta is azt nyögig, a sok-sok-sokszorosát!! kell fizetniük, és még sehol sem járnak... szóval ha utolsó mentőöv, nehogy felvedd, én azt javaslom

költségekről: a fősuli nem drága, csak oksoan kell csinálni. általában bent van az ember regeltől délutánig, főleg ha van pár lukas órája is, emrt ne tudta jobban összerakni az órarendjét. ilyenkor csomagolj uzsonnát. a büfék eléggé drágák.

tankönyvek: látni fogod, mindehol hirdetik a felsőbb évesek a könyveiket. nehogy újonnan vegyél! duplaárat kifizetni marhaság, ha megkapod alig használtan. és kolitól kezdve suli hirdetőig, midenn tele van velük, onnan érdemes ösezvadászni a könyveid, igy meignt jó sokat spórolhatsz.

remélem segitettem

2009. júl. 28. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
75%

Semmiképp sem kötelező!

De az nem igaz , h csak pénznyelő!Mondjuk ezt is gólyatábora válogatja! Az enyém tavaly 7000 volt,nomád tábor, és iszonyat nagy élmény...míg a tesómnak 13000, és jó szar!

A lényeg, h tényleg nem a gólyatábor fogja meghatározni a kapcsolataidat,akikkel én ott jóban lettem, a suliban alig beszélek 3-4 kivételével...úgyhogy csak emiatt ne menj el...főleg ha nem lenne rá elég pénzed.

De azt el kell, hogy mondjam, h nekem örök élmény volt a tábor, pedig nem vagyok az a hatalmas partyarc meg ilyenek:) Nálunk alig volt szivatás, csak hangulatos tábortüzes-táncikálós esték, sok sok túra és kirándulás:)MOndjuk ez a földrajz szak:)

2009. júl. 28. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
85%

Nem tehetik kötelezővé. Vagy ha igen, akkor tegyék ingyenessé is. Én sem megyek az enyémre.


Te már ezek szerint megkaptad a levelet?? :)

2009. júl. 28. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

10:58-as vagyok

azóta is agyalok, de fősulin tankönyveken kivül más kiadással nem kell számolnod, és ha azokat is meg tudod szerezni fél-vagy harmad áron, olcsón meg lehet úszni. nah perzse kell pár füzet jegyzetelni e abból sem anyni mint gimiben -legalábbis nálunk ez volt a tapasztalat-

esetleg a nyelvkönyveket kell emgvenni újonnan, mert ugye azokban dolgoztok is, de az enyém például szinte ki se volt töltve, ugyhogy azt is használtan szereztem.

esetleg amit nagyon hasznosnak láttunk, az egy nagyob memoriájú pendrive, amire be kelett ruházzak (és itt egy 8 gigásra godnolok) mert sok kiselőadást kelett tartanunk

2009. júl. 28. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat:D Igen,pont ma jött meg a levél,10.000ft-os részvételi díjjal:S:D
2009. júl. 28. 11:04
 7/12 anonim ***** válasza:
33%
Az iskola tényleg nem teheti kötelezővé. Az enyém valószínűleg egybeesik az utolsó barátos nyaralásommal (ezután már dolgozni fogunk rendesen, satöbbi), szóval én sem megyek. Mondjuk én konkrétan nagyon bánom, mert ilyen nincs csak egyszer, és mert jó megismerni a többieket. Egyetemen már nincs gimisosztály meg ilyenek...
2009. júl. 28. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
33%
Nekem augusztus vége környékén lesz egy műtétem, szóval én sem fogok menni. Meg elvileg nem kötelező, legalábbis sok ismerőstől azt hallottam.
2009. júl. 28. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
77%
Hű, akkor remélhetőleg én is kapok levelet hamarosan.. :)) A mi GT-nk 20 ezer + útiköltség (kb. 10 ezer) :S
2009. júl. 28. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
33%
kedves utolsó! megkérdezhetem h hová jársz, ahol 30at kóstál egy gt? 10-15nél még senkitől se halota volna többet. vagy a tiétek nem 3-4 napos?
2009. júl. 28. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!