Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mit csináljak hogy ne aludjak...

Mit csináljak hogy ne aludjak el órákon? Ez idén nem mehet így tovább!

Figyelt kérdés

Egyetemre járok és idén elég sok nagyon nehéz tárgy jön be amiken képtelenség úgy átmenni ha alszok órákon, csak az a baj hogy hiába figyelek oda, írok-írok és ha unalmas már csukódik is le a szeme és annyira, de annyira fáradt leszek hogy tényleg nem tudom nyitva tartani !!:S

Szokjak rá a kávéra? Az használja ?? vagy mit tegyek ?


2012. szept. 3. 00:20
 1/8 anonim ***** válasza:
Írd le másról vagy diktafonról!
2012. szept. 3. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
De a statisztikát ami matek nem lehet úgy megérteni ha nem figyelsz oda...és egyebet sem.
2012. szept. 3. 08:15
 3/8 anonim ***** válasza:
45%
Zöldtea (nem filteres, hanem rendes) jobban feldob, mint a kv. Előadás előtt benyomsz egy csészével és az megpörget.
2012. szept. 3. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Feküdj le időben este és aludd ki magadat.

Hány órát alszol éjszaka?

2012. szept. 3. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

sajnos teljesen mindegy hogy hogy csak 4 vagy akár 10 órát alszom, másnap ha unalmas az óra úgyanugy elálmosodom, nem ettúl függ :/. Volt már hogy direkt lefeküdtem időben hogy kialudjam magam, másnap mégis baromira elfáradtam, és olyan is volt h össz-vissz 2 órát aludtam éjszaka ennek ellenére nem fáradtam el mert érdekelt az óra.

Köszi a tanácsot kifogom próbálnia zöld-teát, azt hiszem van is itthon.

2012. szept. 3. 18:31
 6/8 anonim ***** válasza:

Mert nem csak az aznapi alvás számít. Hiába alszol aznap 10 órát, ha előtte hetekig max. csak 7-8-at, tehát napi 1 minuszban vagy, és ezt görgeted. Akkor kialvatlan vagy.

Én max. egy hétig bírom ezt görgetni, utána lealszom egyben.:)

2012. szept. 3. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Délutáni szunyákat is be szoktam iktatni szóval alszom én eleget , csak hát mikor alszok délután akkor este nem tudok hamar elaludni, viszont délután muszáj aludnom.
2012. szept. 3. 23:45
 8/8 anonim ***** válasza:

Á ez nem így van, egyszer aludj el, ameddig jólesik, akkor nem kell délután aludnod, este sétálj vagy ússz, korizz egy nagyot, és utána fogsz tudni aludni, ha nem is korán, de 12-2-től. szerintem mozgáshiányos vagy, ezért nem tudsz rendszeresen 9-10 órákat aludni, pedig kéne, az megoldaná a nappali órán elalvásokat.:)

Aki aránytalanul sok szellemi munkát végez, s mellette aránytalanul keveset mozog (pl. 14 órát tanul, de ki se jön a szobából:)), annak az alvása nagyon felületes, hosszú ideig kell aludnia, mire eljön egy REM-fázis az alvásában, így akár 14 óra alvásra is szüksége lehet. Ezután persze nem tud másnap ugyanabban az időben lefeküdni, mert 10 óra ébrenléttől még nem fáradt el ehhez eléggé.

Aki mozog, pl. 2 órát görkorizik naponta, annak meg 7-8 óra alatt is összejön ugyanaz az értékű alvás.

2012. szept. 4. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!