Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Pótfelvételi, diákhitel. Hogy...

Pótfelvételi, diákhitel. Hogy is van ez?

Figyelt kérdés
Pótfelvételiztem, fel is vettek. Diákhitelt szeptember 17ig kell igényelni, nekem csak 14-én lesz a beiratkozás. utána egy munkanapom marad, hogy elintézzek mindent. A suli a beiratkozástól számítva adja ki az igazolást, vagy onnantól, hogy befizettem a tandíjat. Csekk gondolom következő héten megérkezik.
2012. szept. 1. 15:11
 1/5 anonim ***** válasza:
Mi van? Nem diákhitellel akarod fizetni a tandíjat? Ha igen, akkor minek a csekk? Ott a diákhitel 2, erre találták ki. Valahol interneten kitöltöd a diákhiteligénylést, kinyomtatod. Elmész a suliba, beiratkozol (ott vannak a táskádban a diákhiteles papírok). Beiratkoztál. Most elmégy egy diákhitel ügyfélszolgálathoz a személyi okmányaiddal egyetemben, az ott dolgozó hölgy/úr szeme láttára és kérésére aláírod a papírokat, majd elégedetten távozol. A szerződésed beszkenneled és e-mail-ben továbbítod a tanulmányi osztálynak, vagy személyesen beviszel egy fénymásolatot. Attól függ, hogyan kérik. Ezt már tőlük fogod megtudni. Ezt követően pedig szépen hátradőlsz, és várod az iskolakezdést, mert a diákhitelközpont utalja az iskolának a tandíjadat.
2012. szept. 1. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Nekem NEM diákhitel 2 kell, hanem a szabadfelhasználású.

Úgyhogy, ha valaki erre tud adni választ, kérem írja le, hogyan is van.

2012. szept. 2. 11:13
 3/5 anonim ***** válasza:

Az én iskolám csak akkor ad igazolást a hallgatói státuszról ha már ki van fizetve a tandíj. Ahova te fogsz járni természetesen nem tudom, hogy ez hogy van. De a diákhitel (nem kettő) igényléséhez nem fognak kérni semmilyen igazolást, majd az iskola tanulmányi osztályával fognak egyeztetni a jogviszonyodat illetően. (Ami ismétlem, hivatalosan NINCS /sok intézményben így van/ amíg nem fizetted ki a tandíjat.) Ha egy összegben igényled a diákhitel 1-et, akkor október 14. a legkorábbi időpont amikor megkaphatod. Nem csak szeptember 17-ig lehet igényelni egyébként, hanem utána is. Csak minél később igényled annál később kapod meg.

Csekket meg szerintem beiratkozáskor kell kérned ha csekken akarsz fizetni. És ne késd le a fizetési határidőt, mert az drága mulatság lesz. Nálunk pl 5000 Ft/hét a késedelmi díj. Mi után befizeted a csekket, juttasd el a feladóvevény másolatát a to-nak. Ez után már biztosan visszaigazolják a hallgatói státuszt a diákhitel központnak.

(Ha a tandíjadat szeretnéd diákhitellel rendezni, arra diákhitel2 kellene, már csak azért is, mert olcsóbb. Ha nem, nem.)

2012. szept. 2. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm kedves 2. válaszoló.

Suli oldalát néztem, ott azt írták a pótfelvételizőknek szóló közleményben, hogy szeptember 1. hetében kiküldik postán a csekket is+ a többi papírt. Tehát ha a héten megkapom, rögtön megyek vele a postára, ők is időben vissza tudják igazolni a jogviszonyom. Tudom, hogy nem csak most lehet, de nekem az elsőre lenne szükségem. Bízom benne, hogy nem várják meg a beiratkozást, az igazoláshoz, mert akkor lecsúszok. :(

2012. szept. 3. 08:12
 5/5 anonim ***** válasza:

Két részletben nem lehet fizetni a tandíjat? Csak mert akkor ha úgymond le is csúszol ne adj isten a legkorábbi diákhitel utalásról, addig maradna annyi pénzed míg megkapod az első összeget, abból pedig kifizetnéd a tandíj másik részletét. Vagy nem tudom mire kéne a diákhitel, tankönyvekre, albérletre, megélhetésre? Szerintem hívd fel az iskolát, mondd el nekik a terved, problémád, és jó esetben megmondják, hogy náluk mi a szokás. Nálunk pl azért nem adnak igazolást a beiratkozás után, mert voltak akik beiratkoztak, leigazolták a jogviszonyukat, felvették a családi kedvezményeket, stb, aztán kiiratkoztak mi előtt tandíjat kellett volna fizetni.

Én egyébként nem hiszem, hogy ne tudnának egy nyomorult csekket adni beiratkozáskor ha te ezt kéred. Ha nem tudnak, akkor ki kell húzni a karót a seggükből:D

2012. szept. 3. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!