Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mondhatom azt, hogy fősulis...

Mondhatom azt, hogy fősulis vagyok?

Figyelt kérdés
Nélunk van egy olyan lehetőség, hogy a gyöngyösi főiskola kihelyezte 3-4 szakát a volt középiskolámba, és nem kell bejárni Gyöngyösre, hanem a középiskolában van a tanítás a középiskolai tanárok által. Felsőfokú szakképzésről van szó, ami ugye normál értelemben főiskolai szakképzés, diploma nélkül. Minden ugyanúgy zajlik, mint a főiskolán, nem szept. 1-én kezdődik a tanítás, hanem ugye később. Ugyanúgy lesznek a szünetek és a vizsgák is. Ez alapján mondhatom azt, hogy főiskolás vagyok?
2012. aug. 28. 11:49
 1/6 A kérdező kommentje:
Nálunk*
2012. aug. 28. 11:50
 2/6 anonim válasza:
nem
2012. aug. 28. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Nem mondhatod, hiszen diplomát nem fogsz kapni! A felsőfokú szakképzés nem főiskola!!
2012. aug. 28. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Most akkor Te a főiskolán meghirdetett felsőfokú szakképesítést csinálsz? A felsőoktatási törvény vonatkozik rád? Teljesítetted azokat a feltételeket amik a felsőoktatásba bekerüléshez szükségesek? Jelentkeztél februárban?
2012. aug. 28. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Ha az egyetem szervezi az FSZ képzést, és az egyetemen tartják az órákat, akkor sem lennél fősulis. A végzettség kb. a régi technikumokkal egy szintű, amit megszerezhetsz, csak mondjuk anno a technikusi végzettséggel el is lehetett helyezkedni.
2012. aug. 28. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Értem, köszi a válaszokat.

Még annyit azért hozzátennék, hogy az fsz főiskolai szakképzésnek minősül és jövőre már kizárólag a főiskolán, egyetemen lehetséges ezeket tanulni.

2012. aug. 28. 12:21

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!