Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogyan lehet igazolni, hogy...

Hogyan lehet igazolni, hogy tesóm eltartott?

Figyelt kérdés
Nem sokára le kell adni a szociális támogatást igénylő lapot, ahol be kell írni az egy háztartásban élő személyek foglalkozását, s azt igazolni kell. Nem írhatom, hogy munkanélküli, mert nem hajlandó bejelentkezni a munkanélkülibe, így nem tudom igazolni, hogy az. Bár az iskolából még nem rúgták ki, de az előző félévet sem kezdte el, s továbbra sem szándékozik járni, nem is aktiválta a félévit, szóval tanulót sem írhatok hozzá, mert nem tudom igazolni. Egy megoldás, hogy eltartottnak írok, de azt hogyan lehet igazolni hogy az?
2012. aug. 27. 16:54
 1/3 anonim ***** válasza:
79%
Sehogy mert jogilag nem az. Nálunk már a munkanélküli nővér sem számított a szociálisnál, mert nem jár iskolába így elméletileg nem eltartott még ha gyakorlatilag igen.
2012. aug. 27. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

"mert nem hajlandó bejeletkezni a munkanélkülibe, így nem tudom igazolni, hogy az. "


Beírod eltartottnak, és bementek a munkaügyi központba, (ha Ő nem jön akkor meghatalmazással, de szo.patni fognak) és Ő kér magáról egy igazolást, miszerint nem szerepel a munkaügyi nyilvántartásban.


Egy egyszerű igazolás arról, hogy nevezett személy az álláskeresők nyilvántartásában 2 évre visszamenőleg nem szerepel.

Vagy ha 2 éven belül volt regisztrált munkanélküli azt írják, hogy x napot volt nyilvántartva, jelenleg nincs nyilvántartva.

És ezt leadod. Ha tudod a rendszerben így jelölni, akkor Nem regisztrált munkanélküli, vagy Ellátásban nem részesülő munkanélküli a hivatalos neve.

Én az előbbit írtam be mindig hozzá megjegyzésnek.

4 féléven át kiadták meghatalmazással de utolsó félévemben szo.pattak, hogy csak akkor fogadnak el meghatalmazást, ha ott van személyesen az illető is. (Akkor minek meghatalmazás?)

Végül a központvezetővel beszéltem, és kiadták........

2012. aug. 27. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a segítséget mindkettőtöknek!
2012. aug. 30. 17:17

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!