Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Római jog vizsgát, hogy lehet...

Római jog vizsgát, hogy lehet 5-e teljesíteni?

Figyelt kérdés
és hogyan lehet summa cum Laudéval végezni az egyetemen?

2012. aug. 16. 16:50
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
-1 "meg" :)
2012. aug. 16. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 A kérdező kommentje:
és van valami tanácsod,hogy érdemes tanulni? pl római jogot stb amik beleszámítanak majd a diploma mnősítésébe
2012. aug. 16. 22:24
 13/19 anonim ***** válasza:

A római jog, nem annyira nehéz. Azért tűnik annak és keringenek róla rémtörténetek, mert az átlag volt középiskolás még nem tudja, hogy hogy érdemes és mennyit kell tanulni, mivel még nem találkozott ilyen mennyiségű anyaggal.

Érdemes egész évben folyamatosan készülni rá, én az anyag kb. 2/5-t vettem szorgalmi időszakban át, mert ennyiből írtunk zh-kat. Első félévben egy hetet tanultam a vizsgára és elsőre sikerült, pedig nálunk írásbeli beugró is volt, ahol a társaság 3/4-e kiesett. Kb. 8 órát tanultam naponta. A szigorlatra 2. félévben kb. 10-12 napot készültem.

Elég nagy anyag, arra kell számítani, hogy aki vizsgaidőszakban kezdi el tanulni, az vert helyzetben van.

Mondtam, római jog nem annyira nehéz, le kell ülni, meg kell tanulni, ismételni kell. Római jognál jönnek majd sokkal nehezebb tárgyak, lásd polgári perjog, de főleg pénzügyi jog, na az már tényleg agyhalál és jóval nagyobb anyag.

Kitartás és sok sikert a tanulmányaidhoz!

2012. aug. 17. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
100%
Az a lényeg, hogy ne magolj, hanem értsd is, amit tanulsz. Akkor menni fog. Tehát ésszel, odafigyelve, nem biflázva kell készülni.
2012. aug. 17. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 A kérdező kommentje:
köszönöm :)
2012. aug. 18. 14:01
 16/19 anonim ***** válasza:
100%
nem tudom érdekel-e még a PTE-n a diplomajegy számítása, de itt úgy van hogy 10 szigorlat (róma, jogtörik, pp, be, szaknyelv, nközi jog, jogbölcselet stb) egy jegyet ad ki, meg még egyet az államvizsgák+ a szakdoga. A két jegy átlagából pedig a végső jegy.
2012. aug. 23. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
100%
Most szeptembertől felszabadulnak az elsősök, hogy Bessenyő tanár úr lelép a római jogi tanszékről. :) Többiektől nem kell félni, lesz szorgalmi dolgozat kb. november végén, ami írásbeli, ha okos vagy és szorgalmas, akkor már arra megtanulsz mindent, vagy ha nem is mindent, de azt hiszem 60 %-éktól megajánlják a jegyedet, így nem kell szóban vizsgázni. Én úgy vettem észre, hogy szigorlaton (2.félév vége) jóval kedvesebbek és engedékenyebbek a tanárok, gyakran adnak ötösöket. Hajrá! :)
2012. aug. 26. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim válasza:
Római jog SZTE-ÁJTK-n: betéve tudod a könyv LÉNYEGÉT, először is olvasással megérted a tananyagot, majd aprólékosan memorizálod. A történeti rész laza, a perjog kissé nehézkes de meg lehet tanulni 5-ösre. Személyek joga nem a legnehezebb jogterületek körébe tartozik. A dologi jogot kívülről kell fújni, szintúgy mint az öröklési jogot meg a kötelmi jogot. Jogi tárgyakat csak aprólékosan tudod megtanulni sajnos. Főleg mivel a római jog az első komolyabb jogi tárgy, amivel a jogászhallgató szembesül a tanulmányai során. Próbáld kicsit szeretni, akkor könnyebben megy. Én mindig rajzoltam, amikor valamit nem értettem, és úgy könnyebben ment :) A lényeg, hogy ne csak magold, hanem értsd is, mert amúgy szétszivatnak a vizsgán. Persze ettől függetlenül fontos a pontosság is. Meg lehet tanulni ötösre :)
2013. márc. 16. 03:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
100%
Szép dolog a summa cum laude, de én anélkül is PhD-t szereztem, és ma jogi monográfiákat írok, szóval nem ezen múlik a tudás.
2016. máj. 14. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!