Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Környezettan-tanár, "főtárgy",...

Környezettan-tanár, "főtárgy", "melléktárgy"?

Figyelt kérdés

Annyi biztos, hogy a kémia BSc képzés után (ELTE) első körben(!) kémiatanár MSc-n szeretnék tovább tanúlni. Ekkor azonban fel kell venni egy második szakot. Egészen szimpatikus a környezettan. De mit jelent ez a gyakorlatban? Amennyiben én nekem egy környezettan-tanári diplomám (egyetemi) van, akkor konkrétan milyen tárgyakat taníthatok? Ha valahol integrált oktatás folyik, akkor ott bizonyára a természettudományi órát vagy hasonlót; de mit jelent ez(ek) pontosan? Örülnék, ha esetleg egy olyan ember is válaszolna aki már vézgett vagy csinálja ezt a képzést ill. dolgozik ilyen állásban!


Sokszor hallom a fennt idézett két kifejezést (meg még pl. "minor"...). Mit jelentenek ezek pontosan? Tudom, hogy valami olyasmit, hogy mostmár nem teljesen egyenrangú a kétszakos tanárok két szakja. Bővebben?


2009. júl. 17. 00:32
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Van olyan tárgy is h környezettan bizonyos sulikban. gimiben is volt kéia környezzettan szakos tanár.

Bocs de csak ebben tudok segíteni.

Nem tudom mi lenne jobb, egy ilyen ritkát csinálni, vagy mondjuk biológiát, vagy fizikát :S

2009. júl. 17. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Nézd, ha egyetemi szintű, esetedben ahogy írtad MSc, a gyakorlatban majd egész más lesz ám a helyzet, nekem is van olyan kollegám, akinek "úgy nagyjából" passzol a papírja, aztán a gyakorlatban meg tanít minden olyat ami egy kicsit is hasonlít hozzá :-D

Szintén gyakorlati oldala, hogy ha munkát is akarsz majd vele találni, akkor jobb egy olyan ami tuti bevált mindenhol, azaz amit írtál, két ismert "nagy" szak.


N amost az hogy nem egyenlő a két szak, ezt nemtom honnan szeded .... Hogyne lenne már egyenlő ... ha minorként végzed, akkor meg jogszabályilag nem minősül teljes értékű önálló szaknak, ezt nyilván te is tudod, de erre azt mondom, a gyakorlatban megint kicsi jelentősége lesz, mert kb azt se tudják majd mi az, és tök nyugodtan taníthatod te a minor szakodat is.

2009. júl. 17. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Igen, de mégis mit jelent az, hogy "minor"- meg az a másik hasonló kifejezés amivel a szakokat illetik. Annyit biztosan tudok, hogy ma már nem mindegy, hogy valaki pl biológia-kémia vagy kémia-biológia szakos. Az egyik (az amit alapszakon is végzett az egyetemen- ergo többet tanult), az első a főszak a másik meg nem 100%-os hiszen azt csak a 3.év után vette fel és kezdte el tanulni. Régen máshogy volt. Tudom, hogy végsősoron mindegy, hiszen mind a két tárgyat taníthatja, de mégis mit jelentenek ezek; hogy néz ez ki (nem feltétlenül a gyakorlatban) ?
2009. júl. 17. 14:24

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!