Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Nappali tagozatos vállalhat...

Nappali tagozatos vállalhat munkát nem diákszövetkezeten keresztül is?

Figyelt kérdés
Nappalis vagyok,19éves és szeretnék iskola mellett mellékállásként dolgozni.Mondja valami hogy nappalis csak diákmunkát végezhet ? :)

2012. júl. 25. 22:17
 1/3 anonim ***** válasza:
Nem... nem is értem, ez hogy merült fel. Ott és akkor dolgozol, amikor szeretnél, mivel nagykorú vagy. Az egyetemen is csak egy kódszám vagy, a munkahelyeden még tudniuk sem kell róla, hogy te épp tanulsz.
2012. júl. 25. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Felnőtt vagy. Én mióta az eszem tudom, suli mellett dolgozom. Eleinte diákmelót, mert nem voltam 18, azóta pedig rendeset. Ha kevés az óra, vagy meg tudod szerezni az anyagot, esetleg levelezőn vagy estin vagy, akkor is simán megoldható. Melós, de megéri. Nekem a külön élet , függetlenség többet ért, mint hogy eltartsanak, de mindenbe beleszóljanak.
2012. júl. 26. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 Schönherz Isk. válasza:
Lehetni lehet, de miért éri meg neked járulékot fizetni főállású munkavállalóként, ha diákként foglalkoztatva nem kell, így a bruttó béredből csak 16% (br. 202000 Ft/hó esetén 20,32%) SZJA-t vonnak le?
2012. szept. 13. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!