Szerintetek mennyi lesz a ponthatár a miskolci egyetem gépészmérnöki szakán (állami illet költségtérítéses formaban)?
A tanárok nem mind olyanok, vannak egészen hallgatóbarátok is, akik korrektek. A tanulmányi osztályhoz, nos, igen, ha valamit el akarsz intézni, és nem iskolalátogatási papírról van szó, állj be a sorba 12-kor, és talán fél 2 felé be is jutsz... :D És akkor még szerencsésnek érezheted magad! :D Amúgy neked sokkal jobban tudnod kell az egyetemi bürokráciát, hogy a tanulmányi osztály ne vegyen hülyére. Általában elvégzik a dolgukat, de sokszor valamiért csak a határozott fellépésre képesek reagálni, amikor látják, hogy nem tágítasz onnan, amíg eredmény nem lesz az ügyben. Fejből tudni fogod, mikor van ügyfélfogadás (nevetséges ennyi emberre, a legnépesebb karra)
hétfő, kedd, csütörtök 13-15
szerda szünnap
péntek 8-10 (10-16 levelezősöknek)
felvetődik bennem a kérdés, hogy DOLGOZNI MEG KI FOG? :D
Kösz a hozzászólásokat. Már kivancsi vagyok,komoly menet lesz az biztos :D itt mar nem lazafacazás lesz az tuti :D
Tantargyakrol tud valaki valami használható infot adni ? nem kell részeltesen csak 1 pár dolgot :D
#12 vagyok
Nos első féléved így fog kinézni
Ábrázoló Geometria, 1/2, vizsgás, 4 kredit
Általános géptan, 2/2, vizsgás, 4 kredit
Általános kémia, 2/1, gyakorlati jegy, 3 kredit
Anyagtudomány, 2/2, vizsgás, 5 kredit
A fizika története, 2/0, vizsgás, 2 kredit
Jogi ismeretek, 2/0, vizsgás, 2 kredit
Matematika I, 4/3, vizsgás, 7 kredit
Számítástechnika I, 2/2, gyakorlati jegy, 3 kredit
Idegen nyelv I, 0/3, gyakorlati jegy, 0 kredit
Testnevelés I, 0/2, aláírás, 0 kredit
A tárgy után az előadás/gyakorlat van jelölve, utána a követelmény, hogy hogy szerezheted meg. A gyakorlati jegyesnél nem kell vizsgázni, megírod a zh-kat egyestől különbözőre, beadandókat (ha vannak) leadod és meg is van a tárgy, kapsz aláírást, gyakorlati jegyet és az érte járó kredit a tiéd. Vizsgás meg ugyanígy zajlik, de addig nem mehetsz vizsgázni, amíg nincs meg a zh-d (erre adnak aláírást a tanárok), ha nincs leadva a beadandód. Ha ezek megvannak, akkor mehetsz el vizsgára csak! Ha nincs meg a zh-d, van lehetőség javítani, erre van a pót zh. Ha a pót zh sincs meg, nincs veszve még semmi, vizsgaidőszak első három hetében erre is van lehetőséged, első hét alpót, második pótalpót, harmadik hét pótpótalpót :D. (Alpót=aláíráspótló). Ha ezután sincs meg az aláírás illetve gyakorlati jegy (gyakorlati jegyeseknél is ugyanígy van) akkor gatya van :D. Ilyenkor szokott lenni a dékáni méltányossági kérelem kikérés roham a Tanulmányi Osztályon (sőt az utolsó, harmadik aláíráspótlóra csak ezzel lehet tanszékeken megjelenni!). Ez meg nem ingyen van, 3000 ft.
Érdemes a vizsgára felkészülten érkezni, mert CSAK AZ ELSŐ KETTŐ LEHETŐSÉG INGYENES, a többi fizetős. Ezt értsd úgy, hogy kétszer elmész megbukni, a harmadik alkalmon már fizetned kell. Szóval nem a harmadik kiírt vizsganap fizetős, mind ingyenes, ha csak max egyszer voltál vizsgázni a tárgyból. Ha már fizetni kell a vizsgára a beugrót, elég kellemetlen:
harmadik 1500 ft
negyedik 2500 ft
ötödik 3500 ft
hatodik 4500 ft
hetedik és minden további vizsga 5950 ft
Aláírás és Gyakorlati jegypótlás olcsóbb, ott a másodiktól kell fizetni 1500-at minden alkalomért. Szóval ha szerencsétlenkedsz a tárggyal, mélyen a zsebedbe kell nyúlni.
Amire nagyon figyelj az első félévben, ezeket kötelezően csináld meg, amiket leírok, meg akkor a második félévben nem tudod felvenni a ráépülő tárgyakat!!! És elkezdesz csúszkálni a tárgyakkal, félévekkel...
- Anyagtudomány vizsgajegyre, ami minimum kettes, épül az Anyagvizsgálat. Tehát nem elég csak az aláírás!
- Matematika I vizsgajegyre épül a Matematika II, aláírás itt sem elég. Matematika szigorlatot meg csak akkor tudod megcsinálni második félévben, ha megvan a matek II gyakorlati jegyed. Kell a matek I vizsgajegy a Műszaki hőtanhoz is! És ahhoz, hogy Statikát is tudj tanulni, kell egy matek I aláírás (tehát a statikát fel tudod venni, ha csak az aláírás sikerült. Röviden ha matekot elcseszed, harangoztak neked. Ez a legfontosabb tárgyad első félévben!
- Számítástechnika I gyakorlati jegyre épül a Műszaki informatika, de ez nem annyira fontos, ha nem sikerül, akkor majd harmadik félévben nekifutsz megint. Ha nem megy, ne ezzel görcsölj!
- Idegen nyelv 1 gyakorlati jegyre épül az Idegen nyelv 2. Bejársz órákra, csinálsz házit, írsz pár zh-t, és meg is van, abszolút teljesíthető. Na hanyagold el, később sokkal rosszabb egyszerre felvenni őket.
Bár a második félévben a Géprajznak nincs előkövetelménye, érdemes az Általános géptant is a fontosak közé tenni, mert akkor csak ülni fogsz a lyukadon és örülsz, hogy nem esel bele :D. Ábrázoló geometria sem kimondottan fontos, szokták indítani második félévben is. Kémia ha nem akar sikerülni, hagyd, majd harmadik félévben. A fizika története vicc, nekem még filozófia volt, tölteléktárgy. Persze szoktak rajta bukni :D. Jogi ismeretek meg a jogászok miatt kicsit nehéz, mert hát "ez fontos tárgy", (nekik, nekünk nem) és kicsit odapirítanak a gépészeknek, csak hogy érezzük a törődést.
Köszöntem szépen! Ezek tényleg hasznos infok voltak :P
nem lesz sétagalop :D :D az biztos :)
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!