Milyen szakmát/diplomát érdemes szerezni, ha később Amerikában szeretnék elhelyezkedni?
Gyakorlatilag annyira nem lényeges. Legalábbis ne ez alapján dönts csak. Ez egészségügyi és a mérnöki szakok előnyösek, könnyű velük munkát találni, és ahhoz ugye hogy kimehess, előbb munkahelyet kell keresned. Illetve még egy informatikai szak is jó választás lehet, ezzel jó fizetést lehet kapni, persze nem egyből pályakezdőként, hanem néhány év tapasztalattal. Olyan évi 100 ezer dollár körül. Mérnöki szakokkal alapjában véve ekkora fizetést olyan 10-15 év munkatapasztalat után lehet elérni. A kezdőfizetés egyébként olyan évi 45-60 ezer dollár körül mozog. Mérnöki szakok közül leginkább a gépész-, vegyész-, villamos-, olaj és gázmérnökök azok, akik keresettek, de a többivel is el lehet helyezkedni.
A legjobban az orvosok keresnek, ott nem kell a hálapénzt vadászni, hanem alapból össze lehet szedni egy szép fizetést, de persze ehhez hat év egyetem, és ugye szakvizsga kell. Szakvizsga előtt meg elég alacsonyak a fizetések, de meg lehet belőle élni. Mondjuk orvosnak ne a pénz miatt menjen az ember.
Illetve még talán a gyógyszeripar, és a nukleáris technológia területén lehet próbálkozni.
De egyébként Amerikában végül is egy normálisabb szakkal el lehet helyezkedni, természettudományok, alkalmazott matek, gazdaság, és hasonlókkal is lehet munkát találni, csak épp nem biztos hogy olyan hamar, mint eü vagy mérnök diplomával. Egy jó fizetést meg össze lehet hozni, olyan évi 60 ezer dollár körül.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!