Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Matematikus után Energetikai...

Matematikus után Energetikai mérnök?

Figyelt kérdés
Matematika alapszakon tanulnék elméleti matematikát, de nagyon érdekel még az energetika mérnök is. Mivel ahogy láttam nem lehet matek után energetika mesterképzésre menni, így nincs valami kiskapu esetleg? Vagy ha alapképzésre jelentkezem akkor nem kapok plusz pontot azért mert van egy alap szintű matematikus diplomám? Úgy mint az OKJ-s képzések is van hogy adnak plusz pontot?
2012. júl. 11. 13:06
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Ezeknek a krediteknek kel meglenni, ha energetikai mérnök msc-re akarsz menni.

A hallgatónak a kredit megállapításának alapjául szolgáló ismeretek - felsőoktatási törvényben meghatározott - összevetése alapján elismerhető legyen legalább 70 kredit a korábbi tanulmányai szerint az alábbi ismeretkörökben:

- természettudományos alapismeretek (20 kredit): matematika, fizika és részterületei (mechanika, hő- és áramlástan, villamosságtan, mag- és neutronfizika);

- gazdasági és humán ismeretek (10 kredit): mikro- és makroökonómia, menedzsment, vállalkozás-gazdaságtan, energetikai gazdaságtan;

- szakmai ismeretek (28 kredit): informatikai ismeretek (programozás, digitális technika, méréstechnika, jelfeldolgozás, rendszertechnika, szabályozástechnika), elektrotechnikai alapismeretek (elektrotechnika, elektronika, elektronikai alkalmazások), szerkezeti és üzemtani ismeretek (mérnöki alapismeretek, anyagszerkezettan, szerkezettan, áramlástechnikai gépek, hőerőgépek, villamos gépek);

- energetikai szakirányú ismeretek (12 kredit): energetika, villamosenergia-termelés, megújuló energiaforrások, villamosenergia-rendszerek, villamos hajtások, berendezések és hálózatok, atomenergetikai alapismeretek, környezettechnika, energiaellátás és felhasználás, épületenergetika.


Ha nem tudod ezeket összehalászni, akkor energetikai mérnök bsc-re kell menned. Oda a matek szakot nem számítják be, miért is tennék, de egy matematikusnak nem lehet nehéz az emelt matek érettségit 95% fölé megírni. Egy jó matek érettségi, meg egy közép fizika pedig elég ahhoz, hogy felvegyenek.

2012. júl. 11. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
52%

Matekra nem lehet mérnök mesterképzést alapozni (csúnya is lehet). Viszont a legtöbb mérnök képzés után lehet egy matematikus mestert tenni.


El kell dönteni, hogy téged melyik érdekel jobban és mész e valamire azzal, ha két diplomád van. Pl ha mérnök akarsz lenni, akkor nem feltétlenül kellene matekot első helyre venne, ha matek tanár akarsz lenni, akkor nem feltétlenül kell az a mérnöki diploma. Ha a matek hobbiból érdekel, akkor csinálj mérnökit és majd ha lesz pénzed elvégzed a matek szakot.

Neked kell mérlegelni és dönteni. Azt viszont kalkuláld bele, hogyha a matekot megcsinálod, utána a mérnökiért már kemény 100 ezreket kell fizetned mint másoddiplomáért.

2012. júl. 11. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
64%
én is végzős matekos vagyok és hidd el, itt alig tanulsz olyat, ami eladható. kegyetlenül elméleti a képzés. bár engem épp érdekel és jól is megy, csak ezért ku*vára senki se fog nekem pénzt fizetni, hogy én azt tudom. már bánom, hogy erre jöttem. menj mérnöknek!
2012. júl. 11. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
54%
Utolsó, megkérdezhetem hogy melyik suliba jársz? Alap v. mesteren vagy végzős?
2012. júl. 12. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!