Miért a bölcsész képzéseknek adnának 6-7000 állami helyet, mikor sokkal hasznosabb helyekre is rakhatnák?
Tehát ezzel az újraelosztással több mint a kétszerese lesz a bölcsészeknek az új létszáma mint tavaly. tavaly 4100 volt a létszám. Idén ezt levitték 2700-ra. De ha ezt hozzáadjuk akkor 8-9700 új hely. Miközben vannak szakok amik ugyanúgy alacsonyan maradnak. PL gazdasági amin a tévhitekkel ellentétben el lehet helyezkedni. Vagy a teljes állami ösztöndíj az informatikán kicsit kevesebb mint a felével csökkent. Akár ide is rakhatnák hisz ez az egyik legkeresettebb szakma. Vagy a műszakira is rakhatnák, hisz ez is az egyik legkeresettebb. ÉS idén ezekre még magas is volt a jelentkezők száma.
de miért a bölcsészeket akarnák támogatni?
Idén megállapított helyek:
Elsősorban azért, mert a sok lózung ellenére nem érdeke a jelenlegi politikai vezetésnek sem, hogy tanult, képzett, termelő ágazatokat erősíteni tudó képzést kapjanak a hallgatók, hiszen azzal esély lenne az ország talpra állítására.
Tömik tehát a büfé-szakokat, hiszen "annyira kevés" már így is a bölcsész meg az esztéta (akik mellesleg egy szeget nem tudnak beverni a falba).
Nem tudom, hogy ebből mennyi lesz, vagy hogy lehet választani, hogy valaki nyelvszakos legyen.
De sajnos saját tapasztalat alapján azt mondom, hogy a nyelvszakos bölcsészek nagyon jól járnak, mivel a magyarok nyelvtudása a nullával egyenlő.
A multik nagyon keresik őket. És sajnos a közgazdász diploma, vagy a kereskedelmi végzettség, a versenyképes nyelvtudás nélkül semmit nem ér.
Az agráriumról meg ne is beszéljünk. Lehetetlenség ma az agráriumban munkát kapni, hacsak nem te öröklöd a rokonok földjét.
érdekes ezt a "büfészak" mint bölcsészekre használt kifejezést rengetegszer olvasom interneten.de hallani buszmegállóban,aluljáróban,közértben stb sose hallottam.ez olyant mint a a vicc:
"-Hogy kezdődik minden cigányvicc?
-????
-Körülnézéssel"
Úgy látszik ahhoz hogy egy bölcsészt időben felismerjük kevés a körülnézés.
Ami azt illeti normális országban-és a nem normálisság nem csak hazánkra vonatkozik hanem Romániára,Olaszországra,Spanyolországra Görögországra és így tovább ahol most tombol a válság- az lenne a kézenfekvő hogy diplomások mind munkához jutnának,persze annyi tagoltsággal hogy a hiányszakmások jobban keresnének a kevésbé"hűha" szakott végzettek meg ha nem is mind a szakmájukba helyezkednének el de valami észt igénylő munka jutna nekik is.Munkanélküliek pedig tényleg a címeres buták lennének akiknek max érettségijük van.Most ugye az a szokvány hogy a képzetlenek naná hogy állástalanok de a diplomásokat is egyre másra éri utol a baj.Sokan pedig ezt normális dolognak vélik.Úgy hiszik csakis a diplomásokban van a hiba még véletlenül sem a felsővezetésben.
Ja a konkrét kérdésre is válaszoljak?Pénz.szerinted ugyanannyiba kerül a bölcsészképzés mint pl a műszaki vagy a természettudomány?kell komoly infrastruktúra szemléltetőeszköz stb.
orvoshiány van de mégsem emelik azok keretszámát.Mert brutál drága
"Pénz.szerinted ugyanannyiba kerül a bölcsészképzés mint pl a műszaki vagy a természettudomány?kell komoly infrastruktúra szemléltetőeszköz stb.
orvoshiány van de mégsem emelik azok keretszámát.Mert brutál drága"
Ter.tud-ományokról veszik el ezt, mert ahhoz is hülye a kormány. Azt hitték, hogy ha felnövelik a létszámot majd akkor jelentkeznek. ÉS láss csodát, nem jelentkeztek. Sőt kevesebben jelentkeztek mint tavaly.
De azért a műszak és informatikai képzés nem olyan drága. Annyiba van mint a bölcsész. Sőt van mikor még olcsóbb is. Nézd meg az árait.
De tényleg értelmesebb a kevésbé használható szakokat támogatni.
orvos 5X olyan drága, viszont akkor lecsökkentik 1500-ra a létszámot, de akkor olyat támogatnak aminek több értelme van.
Félve kérdezem meg, hogy ha nincs bölcsész, ki fog tanítani?
Érdemes lenne elgondolkozni, hogy a "büfé szaknak" nevezett szakokra miért 400 vagy a feletti a ponthatár, egy 500 pontos rendszerben.
Ehhez képest ELTE-TTK matematikára 323. Ugyanitt a fizika 301. Folytassam?
Inkább beszélgessünk arról, hogy miért nincs jelentkező a természettudományos szakokra.
Félve kérdezem meg, hogy ha nincs bölcsész, ki fog tanítani?
Érdemes lenne elgondolkozni, hogy a "büfé szaknak" nevezett szakokra miért 400 vagy a feletti a ponthatár, egy 500 pontos rendszerben.
Ehhez képest ELTE-TTK matematikára 323. Ugyanitt a fizika 301. Folytassam?
Inkább beszélgessünk arról, hogy miért nincs jelentkező a természettudományos szakokra."
AZért erről érdemes beszélni.
Azért jelentkeznek kevesen term. tud.-ra mert szar az oktatási rendszer. Középiskolában nem gyakorlatias, nem érdekes mert nincs rá pénz.
Ami a tanárt illeti. Abból jelenleg sok van (és egyre több), viszont diákból túl kevés. A humán szakokon túlképzés van. Viszont fizika, biológia és kémia szakos tanárból hiány van.
ÉS a ponthatárok nem a szak nehézségétől függ. Meg nézzük meg a jelentkezők számát is. Egy bölcsész szak azért könnyebb. Ahhoz segg kell, míg a reálon elég erősen érteni kell.
Ehhez képest ELTE-TTK matematikára 323. Ugyanitt a fizika 301. Folytassam?
Nevetséges ez a mondatod. Már ne haragudj de had világosítsalak fel azért magas 400-500 körüli a bölcsészeknél a ponthatár mert annyi ember jelentkezik oda h Dunát lehetne vele rekeszteni. Nem azért mert olyan kiváló szakok. XD Matematikára meg alig jelentkeznek, ezért is alacsony a ponthatár, h hátha többen jelentkeznek. Nem tudom melyik szakot nehezebb elvégezni egy anglisztikát bölcsészen ahol 440-450 a ponthatár általában vagy egy elméleti matematikus szakirányt ( amiből mellesleg alig van az országban) és 350-360 a ponthatár???
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!