Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Megmondaná valaki, hogy mit...

Megmondaná valaki, hogy mit érdemes tanulni ebben a mai világban?

Figyelt kérdés

Mi az, ami hiányszakma ? Egyáltalán van olyan ? Eddig akármivel akartam foglalkozni, az mind telített szakma, nem kapnék munkát az elvégzése után.

Mégis mihez kezdjen egy olyan ember, akinek nincs mérnöki vagy vegyészmérnöki ambíciói ?

Mi az, amihez nem kell semmi kémia vagy fizika vagy számolás ? /egyetemi, főiskolai szint/


2012. máj. 30. 16:06
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Szakmunkásból külföldön hiány van. Ahhoz nem kell számolni.
2012. máj. 30. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
93%

Szerintem nyelvvel érdemes foglalkozni.Persze nem angol,német,hanem valami ritkább.Például: japán,orosz stb. Van még egy pár.Ha ritka nyelvet tanulsz nagyon jól elfogsz tudni helyezkedni sok területen,pl. területi képviselő...

Egy nyelvvel befutó lehetsz.

2012. máj. 30. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Önmagukban a nyelvek nem elegendoek. Szerintem a szakmunkásképzéseket pont neked találták ki, válassz ki közülük olyat, ami érdekelne és abban legyél jó. (pl. az esztergályos hiányszakma, de rengeteg másik lehetoség közül választhatsz még, ha az éppen nem tetszene). Sok szaknak hangzatos nevet adtak, de el kell azon gondolkodni, hogy lehet, hogy te máshol jobban érzed magad, szakmunkásként is lehet nagy dolgokat elérni, érdekes dolgokat csinálni, kitalálni, ha megvan hozzá az eszed. Még azoknak is kínszenvedés ezek a szakok, akiknek ez minden álmuk és jók az említett tárgyakban, nemhogy neked, aki nem is akarja.
2016. febr. 8. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Péknek
2017. júl. 3. 02:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!