Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Magyar emelt szintre készülők!...

Magyar emelt szintre készülők! Szerintetek kiről lesz bővebben "szó" az írásbelin?

Figyelt kérdés
Érdekelne a véleményetek. Idén OKTV-n Füst Milán volt, de most volt Örkény 100. évfordulója. Felkapott lett Gion Nándor. Szimplán csak kíváncsi vagyok, hogy ti mit gondoltok/reméltek. :)

2012. ápr. 23. 15:37
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Jó kérdés..én is emelt szintre készülök..sztem kiszámíthatatlan hogy mi lesz :S..gondolom nem berzsenyi mert az az őszin volt..:P...amúgy nem tudod hogy szóbelin irodalomból idén egy feladat van vagy két feladat közül lehet választani?
2012. ápr. 24. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Igazából fogalmam sincs :S Még azt sem tudom, hogy hol fogok érettségizni, mert még mindig nem küldte ki a hivatal a beosztási papírt... :(
2012. ápr. 24. 12:09
 3/11 anonim ***** válasza:
Én szerencsére már megkaptam, legalább e miatt nem kell már idegeskednem:S hamarosan neked is meg kell kapnod! ha nem akkor jelezz hogy nem jött meg!
2012. ápr. 24. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
ki az a gion nándor?? bocs ha trollkodok mert én csak középszinten megyek,3as vagyok magyarból :D de azért érdekel
2012. ápr. 25. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Nekünk emelt szinten például az egyik szóbeli tételünk Gion Nándorhoz kapcsolódik. Egyébként kortárs vajdasági író.

Csak túl sok a magyar anyag, és a négy év meg kevés még ahhoz is, hogy a "lecsökkentett" tanulmányi követelményt is leadják. Bár szerintem Gion már nincs benne ebben a lecsökkentett anyagrészben követelményként. Minden esetre mi se vettünk róla semmit... XD

2012. ápr. 25. 18:08
 6/11 anonim ***** válasza:
jhuu akkor én most elszégyelnem magam és vegyed úgy mintha nem kérdeztem volna meg. öccsséém... vajdasági MAGYAR? és miért nem hallok róla én egyszerű ember, miért nem tanítják? miért csak nádas eszterházy meg spiró akik... hát, nyíltan magyarellenesek miért ezeket tanítják?
2012. ápr. 25. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Szerintem nem szándékoztak semmiféle politikai vetületet belevinni a tételekbe (persze meglehet, hogy megint a naivságom erős). Én úgy vélem, hogy szimplán az olvasottságunkat és a kutatómunkára való ösztönzést próbálják meg felmérni, átadni nekünk. Sok egyetemi tanulmány készült az íróról és részletesebben le vannak írva benne a tételhez szükséges dolgok, mint mondjuk egy nemzetileg elfogadott tankönyvben. Emelten pedig nem az a tanárok célja, hogy megdicsérjenek minket, hogy tudunk Homéroszról, hanem hogy mennyire vagyunk jártasak az irodalom különböző, akár határterületein is.
2012. ápr. 25. 19:10
 8/11 anonim ***** válasza:

ez egy kissé agymosott szöveg volt, de nem nekem kell tetszeni a mondandódnak, habár nem biztos hogy így a jó ahogy most van :D

szóval gion nándor egy vajdasági magyar író.

és vannak még kortárs határontúli magyar szerzők? :D

2012. ápr. 25. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Igen, Kányádi Sándor.
2012. ápr. 25. 20:37
 10/11 anonim ***** válasza:

Örkény biztos, hogy nem lesz, direkt nem raknak bele soha évfordulósat...én is megpróbáltam kitalálni, de inkább feladtam. ja, mert én is most megyek :)

19L

2012. máj. 6. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!