Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogyan fejleszthetem az elmémet?

Hogyan fejleszthetem az elmémet?

Figyelt kérdés

Általánosban iskolai sakkbajnok voltam, aztán elkezdtem társaságba járni, szórakozni, minden mással foglalkozni. Egy fél éve próbálom újra előhozni a régi gondolkodásmódomat, de alig sikerül. Ugyanez van a matekkal is. Általánosban 1-8 között iskola első, megyei elég jó helyezett voltam, most alig megy. Emlékszem, mennyire képes volt előre gondolkodni és koncentrálni, most nem sikerül.

Mi történt? Hogyan tudnám újra fejleszteni magam?


2012. ápr. 7. 19:20
 1/3 anonim ***** válasza:

A képességet nem lehet elfelejteni - mint ahogy biciklizni sem felejt el az ember. 60 éves is felül, s bár 20 éve nem bicajozott, keze-lába remeg, inog, de gyakorlással képes kerózni.

Mi hiányozhat nálad?

Érdeklődés hiánya.

Pozitív érzelmek hiánya a tevékenység iránt.

Hézagok az ismeretekben.

Kitartás, figyelemösszpontosítás hiánya.

Ezeken kellene dolgoznod.

Fejts meg I.Q feladatokat! Aztán menj rá az időre is!

2012. ápr. 7. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

memória gyakorlatokkal

sudokuval

2012. ápr. 7. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
értem
2012. ápr. 8. 10:07

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!