Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Károly Róbert idején ki volt...

Károly Róbert idején ki volt a pápa?

Figyelt kérdés
Olvastam hogy a pápa is támogatta. A pápa a fő ember az egyházban? Vagy hogy van ez? Ki az a érsek? Hol élt ez a pápa aki támogatta? Egyáltalán magyar volt ez a pápa? vagy Magyarországon nem is volt semmilyen pápa?
2012. márc. 16. 15:00
 1/8 anonim ***** válasza:
91%
Mesélj magadról pár szót, őszintén mondom, kíváncsivá tettél. Utána válaszolok a kérdéseidre.
2012. márc. 16. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Kérdésemet azért tettem fel mivel szeretnék többet megtudni róla, számomra ez a dolog nem teljesen tiszta és zavar hogy nem tudom! Ezért is örömmel venném ha valaki venné a fáradságot és leírná nekem hogy is volt ez az egyházas dolog.
2012. márc. 16. 15:14
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Én meg azért tettem fel a kérdésemet, mert ilyen fokú tájékozatlansággal még itt is ritkán találkozik az ember.


Mindegy.

K.R. uralkodásának ideje alatt 6 pápa regnált. Nem egyszerre, egymás után. VIII. Bonifác, XI. Benedek, V. Kelemen, XXII. János, V. Miklós, és XII. Benedek. (Ezt én sem fejből tudom, a Google segített.)


"A pápa a fő ember az egyházban?"


A pápa a katolikus egyház feje.


"Vagy hogy van ez?"


Így.


"Ki az a érsek?"


Egyházi előljáró, a pápa neki is a főnöke. Szerintem ennél jobban ne is menjünk bele.


"Hol élt ez a pápa aki támogatta? "


A pápák akkor is, most is Rómában (a Vatikánben) élnek. Szokták is mondani, hogy "a római pápa", nem véletlenül.


"Egyáltalán magyar volt ez a pápa? "


Egyáltalán nem volt magyar ez a pápa, sőt, magyar pápa egyáltalán soha nem is volt. Bár egyszer majdnem.


"Magyarországon nem is volt semmilyen pápa?"


De , látogatóban többször is.

2012. márc. 16. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Részletesebben nem tudnád leírni?
2012. márc. 16. 16:36
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Elmész te a búbánatos pcsába. Vedd a fáradságot, és olvass utána.
2012. márc. 16. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Először minden püspököt kerületi egyházfőt ugye pápának hívtak de aztán római püspök felemelkedett és csak őt kezdték pápának hívni , ezáltal lett Róma püspőke , Itália érdekes , A keresztény egyház (EU) pápája (egyetemes keresztény egyház feje , később katolikusé) .


Az érsek az egy ország főpapja egy adott vallásban MO. esetében katolikus esztergomi érsek, kalocsai érsek is volt a görög keleti vallásnak házalt ez amolyan feltételezés az árpád ház idejében volt jelen.


Magyar pápa Bakócz Tamás volt de mivel látta a világ hogy a magyar értelmiség még 1848ban is csak a Dunát átszelő hidakért fizetett akármit is ( a nemesség de értelmiség is valahol mivel Bakócz pap volt az ő esetében tehát ) , így tudták hogy nem kéne pápának választani mert a végén még elér olyat amit nem kéne.


Több pápa is volt az a pápa támogatta aki trónra segítette értelem szerűen mivel a pápa támogatta ja , tehát amit előbb felsorolt az illetékes annak a listának az elejéről.


Bár ekkora hülyét még én sem láttam hogy ilyen kérdéseket , de én tanítok törit az iskolámban külön meg néha óraadóként is csak lazában 11.es vagyok azt úgy de 15 évesen küldtem angol érettségit lyukasórákban néha 2-4 hétig tanítok osztályokat , na és ott sem láttam ekkora tompaságot , de azért nem kell teljesen elutasítani ezt az arcot hogy keresd meg magad no. Pici pocok.p

2012. márc. 17. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Ekkora hülyét mint te xdxd még magyarul sem tudsz, normális mondatot nem tudtál írni haha
2012. márc. 17. 10:45
 8/8 anonim ***** válasza:
najó tényleg rothadhat
2012. márc. 17. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!