Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogy van latinul az erő?

Hogy van latinul az erő?

Figyelt kérdés

2012. márc. 16. 11:59
 1/5 A kérdező kommentje:
nem bízok ezekben az online fordítókban,mert tetoválást szeretnék ezzel a felirattal,aztán meg ha mást jelent az kicsit gáz lenne:S
2012. márc. 16. 12:03
 2/5 anonim ***** válasza:
Vis, .. de pontosan mit akarsz tetováltatni? Csak mert elképzelhető, hogy a latin teljesen más szót használ arra az erőre, amire te gondolsz. Ez kb. erő, erély, fizikai erő(szak) jelentéstartammal bír.
2012. márc. 16. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Lelkierôre gondoltam. egy szitakötôt szeretnék ahogy egy lótuszvirágra száll és mellé az a feliratot h erô.még nem tudom h latinul vagy csak simán rovásírással
2012. márc. 18. 16:11
 4/5 anonim ***** válasza:

fortitudo - fizikai és lelki erő, bátorság, eltökéltség, hősiesség

obnixus - amikor a nehézségek dacára sem adod fel, kb. az "ami nem öl meg az erősebbé tesz" magyar mondással tudnám visszaadni a jelentését, állhatatos és kitartó

offirmatus - ez már külső jegyekben is kemény, rendíthetetlen, sziklaszilárd, megingathatatlan



Szerintem még biztos vagy ezer szó és kifejezés van rá, nekem ezek jutottak eszembe. Ha a saját tetoválásomról volna szó, akkor viszont én még biztosabbra mennék, és felhívnám valamelyik volt latin tanáromat, ill. ilyen hiányában a Pázmány/Elte klasszika-filológia megfelelő intézetének tanárainál ( [link] próbálkoznék, ill ezen az oldalon ( [link] oldalt a kérdésekre végzett latin tanárok és jelenleg latin szakon tanuló bölcsészek felelnek. Ők napi szinten használják a nyelvet, szerintem 2 percet áldoznának egy ilyen kérdés megválaszolására és akkor legalább biztosan a neked leginkább tetsző, a legtöbbet kifejező helyes szót és a helyes deklinációban varratnád fel^^ Am a latin kifejezések sokkal jobban hangzanak,mint önmagában a szavak, úgyhogy én leírnám az egyetemi tanároknak/latin szakosoknak is, hogy milyen tetoválás alá tervezed a feliratot, ill. hogy a tetoválás mit jelent neked, mit is szeretnél vele kifejezni (és h lány vagy-e), hátha esetleg lenne erre egyéb ötletük is, mint a szótári alak.

2012. márc. 19. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm , sokat segítettél:)
2012. márc. 19. 19:44

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!