Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Amennyiben nem iratkoztam be...

Amennyiben nem iratkoztam be a 3. félévtől kezdve a főiskolára, azonban nem is iratkoztam ki véglegesen, és költségtérítéses képzésen voltam, követelhet tőlem az iskola pénzt?

Figyelt kérdés

2008. szeptemberétől 2 félévet jártam egy fősulira. Nem jött be túlságosan, így beadtam a jelentkezésemet máshova. Azonban olyasmi eszembe sem jutott, hogy lehet olyan, hogy végleges kiiratkozás. Gondoltam, hogy ha nem jelentkezek be aktív félévre, nem veszek fel tárgyakat, akkor el van intézve (természetesen nem is passziváltattam magam, nem akartam többé odajárni)

Közben új email címem lett és most jutott eszembe megnézni a régit. Azóta is minden félévben kiküldték a felszólítást a költségtérítésről, meg még vmi egyéb összegről is.

A kérdés az, hogy így, hogy én nem kerültem nekik egy forintba se attól a félévtől kezdve, hiszen már nem is jártam oda, támaszthatnak-e bármilyen pénzügyi követelést irányomba?? Mert szerintem nem, de egy régebben ott dolgozó azt mondta nekem, hogy ebből komoly gondjaim lehetnek, hogy nem iratkoztam ki véglegesen, de többet nem tudtam kiszedni belőle és azt se, hogy akkor most mit is kéne csinálnom.. Fölöslegesen meg nincs kedvem ügyet intézni..


2012. márc. 15. 15:36
 1/2 anonim ***** válasza:

Az utolsó mondatodhoz annyit fűznék, hogy ebből így is - úgy is ügyintézés lesz.

Figyelj! Neptunban/ETR-ben ha nem veszel fel tárgyakat, illetve nem állítod be magadnak az aktív státuszt, akkor automatikusan passzív féléves vagy. Passzív félévben pedig nem kell fizetni, így az iskola sem követelhet tőled pénzt. A legegyszerűbb lenne bemenned az adott iskola tanulmányi osztályára, és megkérdzni, hogy ilyenkor mi a teendő.

2012. márc. 15. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Hát igen, csak sajnos jelen pillanatban külföldön élek.. Így még telefonálgatni sincs kedvem. De akkor lehet dobok egy e-amilt. Köszönöm a válaszod.
2012. márc. 15. 20:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!