Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Egy idegenvezető mennyit...

Egy idegenvezető mennyit keres? (többi lennt)

Figyelt kérdés

Egy tanfolyan elvégzése után egy-egy út során mennyi pénzt lehet keresni?

Van különbség belföldi ikk. külföldi út között?

Milyen gyakran van munkalehetőség ebben a szakmában?


2009. jún. 7. 16:22
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

En 4 eve idegenvezettem utoljara (azota babazom, igy csak forditast vallalok), akkor 150 ezret kaptam tisztan egy 3 napos (pentek-szombat-vasarnap) belfoldi utert. A kulfoldi utak jobban fizetnek, peldanak okaert egy 7 nap 6 ejszakas angliai utert 500.000 Ft-ot kaptam, de ez fugg az orszagtol, az idotartamtol, a munkaltatotol. Ez egy nagyon szubjektiv szakma, nincs fix berezes, csak ahogy a munkaadoval megegyeztek (persze mikor mar hirneved van a szakmaban, es erdemes erted harcolni, akkor te diktalhatod az utemet, ehhez azonban nagy tapasztalat es szakertelem szukseges).


Munkalehetoseg is attol fugg, mennyire vagy jo es elismert a szakmadban. En mondjuk nem foallasban csinaltam (tolmacsoltam, forditottam, neha nyelvet tanitottam mellette), es ez mind nem allando munka volt, igy nekem pont jol jott ki, sosem nelkuloztem, es erdekes, valtozatos munkakat vegeztem.


Onmagaban tehat szerintem nem egy eletbiztositas, de egy - esetleg hasonlo teruleten szerzett - diploma mellett hasznat veheted.

2009. jún. 7. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Ha megkérdezhetem neked milyen diplomád van mellette?

Én elsőéves vagyok turizmus-vendéglátás szakon. Angol német felsőfokúm van, és ahogy időm engedi elkezdek egy 3.nyelv tanulásába is.

így jött számításba az idegenvezetés. Ha elvégzem a 2 éves idegenvezető tanfolyamot akkor hogyan számíthatok munkára? Utazási irodáknál kell érdeklődni esetleg ?

2009. jún. 7. 19:01
 3/5 anonim válasza:

Én úgy tudom, Magyarországon szerzett papírral csak itthon lehetsz idegenvezető, ha külföldön akarsz dolgozni, ott ismét el kell végezni. De ez érthető, itt főképp Magyarországot tanulod, nem tudsz majd a Champs-Élyséé-ről beszélni :)

De elég jól lehet keresni vele állítólag, utazási irodákban lehet munkát szerezni. Sztem ha időben végzünk vele, még nyári munkának is jó lenne :)

OFF

Amúgy én is turizmus-vendéglátás szakon tanulok, és most keresgelék, mit kellene elkezdenem párhuzamosan. Gondoltam az idegenforgalmi szakmenedzser képzésre, ahol egy 3. nyelvet tudnék megtanulni, vagy idegenvezetőire. Szerintetek melyik lenne jobb?

2011. jan. 30. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:

A válasz írója 88%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: 2009-06-07 16:44


Te Magyarországon végezted el az idegenvezetői képzést, és úgy vezettél Angliában, vagy odakint is el kellett végezni?


Csak azért kérdem, mert én is idegenvezető szeretnék lenni, de inkább külföldi utakat vezetnék, és ha a Magyarországon szerzett okj végzettséggel csak belföldön lehet vezetni, akkor inkább nem jelentkezem...

2011. jún. 12. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
érdekes
2013. jan. 13. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!