Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Szociálpedagógián belül a...

Szociálpedagógián belül a Nevelőtiszt szak mit takar pontosan?

Figyelt kérdés

tapasztalatokra vagyok kíváncsi

googleba én is utánna tudok nézni

és néztem is


2012. febr. 27. 16:31
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:
szükség van ezekre a munkásokra a világban??
2012. febr. 28. 15:44
 12/16 anonim ***** válasza:
Hát hátrányos helyzetű emberek valamint deviáns fiatalok biztosan mindig lesznek, de olyan egetverően magas fizud sem lesz ha ezt a szakot választod!ha sikerül közalkalmazottként elhelyezkedned kb.90ezer ft-nál többre ne számíts!
2012. febr. 28. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:
de azt még mindig nem tudom pontosan mit csibnál :/
2012. febr. 28. 18:39
 14/16 anonim ***** válasza:

SZOCIÁLPEDAÓGIA ALAPSZAK


A társadalomtudományi képzési terület szociális képzési ágán belül a szociális munkás alapszak mellett a szociálpedagógiai alapképzési szak nyújt diplomaszerzési lehetőséget. A szociálpedagógus hivatást azért hozták létre, hogy képzett szakemberek nyújtsanak segítő kezet elsősorban a gyermek és ifjúsági korosztály tanulási, szociális és mentális problémáinak kezelésében, megoldásában és a „problémás” fiatalok és társadalmi környezetük közötti viszony helyreállításában. A képzés során a jelöltek megismerkednek a szociálismunkás-képzéshez hasonlóan a társadalomismereti, társadalom- és szociálpolitikai, pszichológiai, jogi igazgatási, egészségügyi és pedagógiai ismeretek alapjaival. Megtanulják a munkájukhoz szükséges információk elérhetőségének útját, a hasznosítható információforrások körét és a különböző társadalmi és szociális problémákra, veszélyeztető tényezőkre utaló jelek felismerését. A szociálpedagógus hallgatók számára sem idegen az informatikai eszközök használata, mely nélkül elképzelhetetlen a tanulmányok során előforduló szövegelemzések, vizuális jelek, táblázatok, adatsorok, diagramok megértése. A szociálpedagógia a szociális munkához hasonlóan nem egyszerűen csak munka, hanem élethivatás, ezért a jelentkezőnek ennek az alapszaknak az elvégzéséhez is rendelkeznie kell bizonyos, a szociális munka elvárásaihoz hasonló készséggel, beállítottsággal. Ezek a tulajdonságok az együttműködő és kapcsolatteremtő képesség, kommunikációs készség, értékelési és önértékelési képesség, egyéni döntéshozatalra és csoportmunkára, szakmabeli együttműködésre való képesség. A diploma megszerzésének feltétele egy középfokú C típusú nyelvvizsga. Az idegennyelv-ismeret tehát szintén ajánlatos a képzés megkezdése előtt, mivel a felsőoktatási intézmények nagy részében nem folyik külön nyelvoktatás, az idegen nyelvű szakirodalom feldolgozása viszont a képzés részt alkotja. A munkavégzés során elvárható a szakmai erkölcs iránti elkötelezettség és a szakmai identitástudat. A képzés része a szakmai gyakorlat, mely több részből áll: ezek a kiscsoportos tantermi gyakorlatok, a terepgyakorlatok, a terepgyakorlatok feldolgozásával foglalkozó szemináriumok; ezekre a képző intézmény szervezésében kerül sor. A szakmai gyakorlat utolsó eleme az intenzív terepgyakorlat, amely legalább félfolyamatos terepmunka. A terepgyakorlat helyszínének biztosítása nem a képző intézmény feladata. A szociálpolitikusok ismereteik birtokában szociális, gyermekjóléti és gyermekvédelmi feladatokat látnak el, felismerik, majd kezelik a szociális problémákat, veszélyeztető tényezőket, erősítik az egyének, családok, közösségek érdekérvényesítő képességét. A szociálpedagógusok a gyermek- és ifjúságvédelmi, szociális ellátó intézményekben, családsegítő és népjóléti szolgálatoknál, kisebbségi intézményekben, kollégiumokban, fogyatékossággal élőket ellátó, nevelési-oktatási intézményekben, bűnmegelőzési-végrehajtási intézetekben gyakorolhatják hivatásukat.

2012. febr. 28. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 A kérdező kommentje:

akkor mind1

Nevelőtiszt

erre voltam kíváncsi és 2 két mondatok vártam hátha tud vki tapasztalatot írni

2012. febr. 28. 19:31
 16/16 anonim ***** válasza:

édesem, nagyon buta vagy még... nem kéne a felsőoktatás terén szaglásznod. Inkább menj el dolgozni, tapasztalj kicsit, utána tanulj...


Oké, segítek. Mit csinál a nevelőtiszt. Az előbb már leírta valaki, hogy segíti az elitélteket a társadalmi integrációjukban. Gyakorlatilag kibontva: programokat szervez nekik a bv.- i intézetben, beszélget velük, felel az adminisztrációs ügyeikért, szükség esetén hozzásegíti a fogvatartottat az őt megillető ellátásokhoz pl: egészségügyi szolgáltatás, drogprevenciós foglalkozás, pártfogó felügyelő. Nagyon sokrétű tevékenység. Nem,nem kell lefognia az elitéltet a tárgyaláson ha az illető nem tudja kordában tartani az indulatait XD Túl sok filmet nézel. De hogy megnyugtassalak,ha eldurvul a helyzet, és nincs más lehetőség, van hogy a nevelőtiszt is közbelép, de azért ez inkább a biztonsági felügyelők dolga. És nem, nem foglalkozik az elitéltek lelkivilágával úgy mint egy pszichológus...A börtönökben is doloznak pszichológusok, akiknek ez a dolga. A szociálpedagógus is hiába tanul pszichológiát 1-2 kurzus keretében attól még nem lesz pszichológus. Az egy másik szakma.

2012. jún. 4. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!