Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hol tanulhatok tetováló...

Hol tanulhatok tetováló művésznek? Tetováló és piercing képzések?

Figyelt kérdés
Magyarország területén hol érdemes neki futni tetováló, illetve testékszerező tanfolyamnak? Mennyi idő, költség? Külföldi állampolgárok számára is ugyanazok a feltételek, lehetőségek?
2012. febr. 14. 02:29
 1/9 anonim ***** válasza:
Tetoválást hivatalosan nem oktatnak, tanulni egy másik tetkóstol lehet! Viszont ha tetoválószalont szeretnél nyitni, illetve hivatalosan tetoválni, akkor kozmetikusi szakiskolát is el kell végezned, tehát kozmetikus szakmát kell szerezned!
2012. febr. 14. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:

Én nagyon szerettem volna piercer lenni és nagy vágyam a mai napig is.

Viszont tudomásom szerint (ahogy az előző is írta) Magyarországon nem létezik bejegyzett végzettségként sem tetováló, sem piercer "szakma". Léteznek képzések, tanfolyamok, de amellett hogy ugye több százezres összegekről beszélünk ilyen tekintetben, a végén adnak 1papírt, amivel kitörölheted. Mert ugye ilyen végzettség ebben az országban nincs!

Ha nagyon szeretnéd, azt ajánlom, hogy keress egy megbízható tetkóst ill. piercert, aki bevállal maga mellé és nála/mellette ellesheted a dolgokat és gyakorolhatsz is.

De persze ez mind csak akkor éri meg, ha van annyi tőkéd, hogy nyiss egy szalont, vagy közösen 1tetoválóval vagy piercerrel béreltek egyet (persze, ahhoz is kell pénz). Innen kezdve meg megint lutri, mert vagy belebuktok vagy nem. Nekem van olyan ismerősöm, aki elvégezte a piercer tanfolyamot, nyitott is szalont. Eleinte 1 nap 4-5-en is jöttek, pár hónap múlva viszont örült, ha 1hónapba egyvalaki felkereste :S Szóval írtó nagyot bukott...

Én ezek tekintetében (meg pénzhiány miatt) nem tudok belevágni, pedig nagy álmom, hogy az legyek :/

2012. febr. 14. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Tudom, hogy hivatalos megoldás nincs, ezért is írtam tanfolyamot, de úgy értem, hogy ki lenne a "legjobb", akihez fordulhatnék ez ügyben? Senki nem ismer tetkóst/piercert?


Amúgy köszi a válaszokat :) Második, fogjunk össze! :D

2012. febr. 14. 11:10
 4/9 anonim válasza:

~Második vagyok~


Oksa :D *pacsi*

Hát én jobb híján évek óta magamat szurkálom, meg hát adott esetben másokat is (persze rendes piercer-tűvel, sterilen, lidocainnal és a többi...). Pl. tegnap csináltam magamnak felszíni pc-t kulcscsont alá, jelentem jól sikerült :)

Az a baj, hogy én belekezdeni sem tudnék - pénz hiányában :/

Egyébként az, hogy kozmetikus végzettség kell, azt hülyeségnek tartom, mert ismerek azért pár embert, egyiknek sincs kozmetikus végzettsége... sőt különösebb végzettség sem szükséges hozzá. Pl. egy lány, aki most engem tetovál asszem' képzőművészetin tanul(t) és nem kell hozzá semmi. Jelenleg egy neves budapesti szalonban csinálja a gyakorlómunkáit.

Kérdező, neked csak azt tudom ajánlani, hogy érdeklődj a közeledben. Vagy ha az utazás is megoldható számodra, akkor keress nevesebb szalonokat, tetoválókat, ha látnak benned tehetséget, bizonyossággal valamelyik biztosan elvállal. Másrészt, ami nem hátrány, hogy közben megismerhetsz embereket, így a későbbiekben nem lesz annyira nehézkes elhelyezkedned. Ha jól dolgozol, nyilván az emberek ajánlani fognak az ismeretségi körükben is :)

2012. febr. 14. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Oké, köszi! :)

De azért ha VÉLETLENÜL erre téved egy tetováló művész, kérem jelezzen! :D :)

2012. febr. 14. 23:48
 6/9 valakiasokközül válasza:
100%

Szia!

Nekem van több tetoválóművész barátom, én is annak készülök :] Annyit kell tenned, ha szalonban szeretnél dolgozni, hogy először is keresel egy jó művészt, aki tud tanitványként foglalkozni veled! Facebook-on is keresgethetsz. Van rengeteg szalon, valahol csak összejön :) Ha mégsem, akkor legalább egy-két dologban segítsenek neked. Hogy hogyan kell használni a gépet, arra úgyis magadtól jössz rá. "Ahány ház, annyi szokás" Rengeteget kell majd gyakorolnod, hogy tudd, mennyire szabad beleengedni a tűt a bőrbe. Disznóbőrőn gyakorolj (mindenképp hentesnél vedd meg), az hasonlít legjobban az emberéhez. Ha úgy érzed, és mered, próbálj emberen is (sokkal könnyebb, mint disznón, viszont itt már figyelni kell a megfelelő steril eszközökre, fertőtlenítőkre).

Ha szalonban szeretnél dolgozni, kell hozzá egy jól összeállított portfólió az eddigi munkáidról/rajzaidról.

Rajzolj rengeteget! Fontos, hogy fejleszd a rajztudásod.

Sok sikert! :)

2014. jan. 9. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm! :) Még mindig csak agyalok ezen, nem léptem előre... :(
2014. jan. 19. 03:08
 8/9 anonim válasza:
Most én is ezen agyalok egy ideje, négy éve rajzolok komolyabban és kezdem úgy érezni, hogy elértem egy szintet, ahonnan érdemes lenne tovább lépni, megpróbálkozni az emberi bőrrel.
2016. márc. 7. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Herceg21 válasza:

Hello.

Én személy szerint magamat oktattom ezen a területen. Éveken keresztül rajzoltam és nagy álmom volt elkezdeni tetoválni. Végúl nem bántam meg. Mint emlitettem magamat fejlesztem segitség/ tanár néljül. Rengetegett olvasok a témán belül ezen kivül folyamat uj technikákat probáloki.

Például magamon brobáltam ki még is mennyire nehet bele a tü a börbe , gépbeállitásokat stb. Én csak azt tudom mondani csak bátran belevágni . Ezt azért is mondom csak mert mikor elkezdtem volt ki támigatott volt aki azt mondta még rajzolni se tudok de ennek elenére elkezdtem és nagyon dinamikusan haladok vele.

2019. ápr. 2. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!