Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mit tanuljak szeptembertől?...

Mit tanuljak szeptembertől? Fontos!

Figyelt kérdés

Fogalmam sincs mit tanuljak még. Most fogom elvégezni az egyetemet, de úgy tanulnék még valamit. OKJ-sre gondoltam, és azon belül is valami kreatívra. Szerintetek melyiknek van a legjobb kereslete? Melyiket érné meg?

- cukrász

- ötvös

- fényképész

- szakács

- díszlet és jelmeztervező

- rendezvényszervező

- masszőr


Ilyenekre gondoltam. Persze lány vagyok ezért nem írtam CNC esztergájost, úgyhogy ezektől kíméljetek is meg. Szerintetek lehet bármelyiknek jövője? Írhattok még hasonlóan kreatív lányoknak való munkát, amiből meg is lehet élni :)

Kérlek segítsetek!


2012. febr. 5. 10:41
 1/9 A kérdező kommentje:
Az első szakma minden esetben ingyen van? Mert kinéztem egyet, de az 102 000 Ft-ba kerül, ami sok, de ha ingyenes lenne, akkor mindenféleképp mennék :)
2012. febr. 5. 10:56
 2/9 anonim ***** válasza:
Az első szakma akkor ingyenes ha csak érettségid ven. De neked diplomád lesz. Milyen a diplomád egyébként? ahhoz kéne társítani az okj-t.
2012. febr. 5. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
És ha még a diploma megszerzése előtt kezdem el? Utolsó félév előtt? Van egy ismerősöm, aki most OKJ-sra jár, és párhuzamban fog menni egyetemre. Neki sem lesznek plusz költségei
2012. febr. 5. 11:14
 4/9 A kérdező kommentje:
Amúgy a rendezvényszervező illene leginkább a diplomámhoz, mert kereskedelem és marketing szakon vagyok
2012. febr. 5. 11:14
 5/9 anonim ***** válasza:

22 éves korig ingyenes.. felteszem már elmúltál.

Kereskedelem és marketinghez illik még az összes vendéglátós amit írtál.....

2012. febr. 5. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
21 vagyok, és mire végeznék a 102 ezressel ami szeptemberben kezdődik, akkor tölteném be a 22-t akkor még ingyenes ha 21 vagyok mikor elkezdtem?
2012. febr. 5. 11:58
 7/9 A kérdező kommentje:
De nem 23 éves korig ingyenes? Szóval ha 22 vagyok még mehetek ingyen de 23 évesen már nem. Amúgy 21 vagyok.
2012. febr. 5. 12:00
 8/9 anonim ***** válasza:

Na, inkább bemásolom, amit találtam,mert úgy egyszerűbb: (egyébként kb. 2 perc alatt találtam meg)

"Hány éves korig lehet az iskolában ingyenes szakképzésben részt venni?

Nappali rendszerű iskolai oktatásban abban az évben kezdheti utoljára a tanuló a tanévet, amelyben betölti a 22. életévét (általános iskolai oktatás esetén a 16. életévét). Ha azonban az általános iskola első évfolyamát a hetedik életévében kezdte meg, vagy ha olyan szakképzésben vesz részt, amelyben a szakképzési évfolyamok száma meghaladja a kettőt, akkor abban az évben kezdhet utoljára tanévet, amelyikben a 23. életévét betölti. A sajátos nevelési igényű tanuló esetén, valamint a súlyos beilleszkedési, tanulási, magatartási nehézséggel küzdő tanuló esetén, továbbá, ha a tanulmányi követelményeket azért nem tudták teljesíteni, mert a tanuló tartós gyógykezelés alatt állt, a fentiekben meghatározott életkorhoz három évet hozzá kell számítani."

De az nem számít, hogy van diplomád, tavaly én is OKJ-s képzésre jártam és voltak olyan osztálytársaim, akik már rendelkeztek diplomával.

2012. febr. 7. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
60%
RENDEZVÉNYSZERVEZŐ!!! abból kevés van.. ;)
2012. febr. 7. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!