Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Babes-Bolyai Tudományegyetem....

Babes-Bolyai Tudományegyetem. Valami tapasztalat?

Figyelt kérdés
Már most tervezem, hogy oda szeretnék menni, hisz magyar nyelvű oktatás zajlik, s egy neves intézmény. Esetleg valakinek vele kapcsolatban valami tapasztalat?
2012. febr. 1. 20:46
 1/7 anonim ***** válasza:

Tényleg neves intézmény, de mióta a románok is beköltöztek, a magyar tagozatra egyre kevesebb hangsúly fektetődik. Ettől eltekintve (szerintem) a legjobb magyar nyelvű egyetem, habár a Sapientia is kezd felfejlődni.

Milyen szakot választottál?

2012. febr. 1. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Hát még tagozatot nem választottam, a matek-infó jöhet szóba (vagyis valami hasonló, pontosan nem tudom a megnevezést), de még nem vagyok elkésve, mert 10-es vagyok. Egyébként amiatt nem fogok sokat szenvedni, hogy nem igazán ismerem a román nyelvet? Illetve, hogy Magyarországon élek, az gond lehet? Mert nekem az sokkal közelebb van így is, mint pl. Debrecen, és úgy gondolom, hogy nevesebb is.
2012. febr. 3. 18:13
 3/7 anonim ***** válasza:
Az egyetemen semmi gondod nem lesz ha magyar tagozatra mész, viszont a hétköznapokhoz nem ártana egy kis román nyelv. Nem te lennél az egyetlen aki nyelvi problémákkal küszködne, mert Erdélyből sokan járnak oda egyetemre, akik úgyszintén nem a román nyelvtudásukról híresek.
2012. febr. 3. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
És a költségek? Ott is részesülhetek állami finanszírozásba? Vagy kénytelen vagyok költségtérítést fizetni? Esetleg valami más megoldás?
2012. febr. 4. 16:16
 5/7 anonim ***** válasza:
Ha jól tanulsz akkor bejuthatsz tandíjmentes képzésre. A bentlakások sem olyan drágák...viszont Kolozsvár egy drága város.
2012. febr. 5. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
A tandíjmentes képzést az érettségi és a vitt pontok alapján állapítják meg?
2012. febr. 6. 22:18
 7/7 anonim ***** válasza:

[link]


Itt nincsenek pontok, meg pontrendszer. Viszont a jegyeidet mind át kell majd számítsák (mivel itt ötösökkel sokra nem mész) és lehet, hogy a pontokat is beleszámítják majd. Ezt nem tudom, de a linkelt oldalon a felvételi almenü alatt minden megvan ami a felvételihez kell.

2012. febr. 7. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!