Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogyan tudnám megszerettetni...

Hogyan tudnám megszerettetni a 12 éves húgommal az olvasást?

Figyelt kérdés
Pár tantárgy azért nem megy neki, mert nem érti a kérdést, illetve mire megérti már nem tudja befejezni a dolgozatát. Milyen módszereket tudtok ajánlani?
2009. máj. 30. 18:14
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Én is az olvasás miatt "szenvedtem" a fiammal.Egyszerűen UTÁLT olvasni.Én voltam szigorú,volt hogy leültettem egy könyvvel ,hogy 1 óráig nem csinálhat semmit az olvasáson kívül.Semmi nem jött be,egészen addig amíg rá nem jöttem,hogy mi az ami nagyon érdekli.A fiam él-hal a fociért,és elkezdtem megvenni azokat a sport újságokat amiben sok téma volt a fociról.Azóta rendszeres olvasó,és nemcsak az újságot,de már a neten is olvasgat...Kérdezz meg a lányodat,hogy mi érdekli igazán,és próbálj meg abban a témában keresni könyveket,újságokat...Talán neked is beválik.Sok sikert.
2009. máj. 30. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Keressetek olyan könyveket, amelyek érdekesek, és lekötik őt. Észre sem fogja venni, és már falja is a könyveket! Mondjuk én mióta tudok olvasni, azóta rendszeresen olvasok is, de nagyon sok kortársam a Harry Potter elolvasása után szerette meg a könyveket. 11-13 éves korom körül az Animus Kiadó ifjúsági könyveit is szerettem: [link]

Jacqueline Wilson művei pl. pont az ilyen korú lányoknak valók. Ezek nem túl olcsó könyvek, de keresd őket egy közeli könyvtárban, biztosan találsz belőlük néhányat.

2009. máj. 30. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Ez az idősebb generáció mániája. Azt hiszik, hogy ha a gyerek nem falja a könyveket, akkor örökre hülye marad. Ha nem akar ne olvasson, előbb utóbb viszont úgyis érdekelni fogja valami, és akkor kénytelen lesz utána olvasni. Gyerekként én is utáltam azokat a könyveket amiket divat volt olvasni (HP, Gyűrűk ura) kötelezőkről nem is beszélve (ha 3at elolvastam a 20ból, akkor már sokat mondtam), mégis a BME-re járok, nem a kisegítőbe. Sajnos ez olvas=okos nemolvas=lusta/hülye berögzülés ledönthetetlen, az őskonzervatív oktatás azt se képes felfogni, hogy a 1800as évek regényei egyáltalán nem kötik le a diákokat, "mondanivalójuk" primitív és elavult, de nem baj azok remek művek, aki szidni meri az az ördöggel cimborál. A Discovery reklámja alatt többet tanulok, mint az Aranyemberből.
2009. máj. 30. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
A második válaszoló vagyok, a harmadik kommentelő véleményére szeretnék reagálni. A kérdező is kifejtette, hogy a húga azért kap rossz jegyeket az iskolában, mert olvasási/ szövegértési problémái vannak. Nem arról van szó, hogy azért lusta/ hülye, mert nem olvas, hanem arról, hogy ha többet olvasna, akkor egyből gyorsabban is menne, és ez könnyebbséget okozna pl. a feladatok megoldásánál. A kötelező olvasmányokat én sem szeretem, azért vannak a rövidített változatok. Viszont vannak könnyű olvasmányok, amelyek szintén jók arra, hogy fejlesszék a szókincset, és nem utolsó sorban a helyesírást (persze mindemellett szórakoztatnak is).
2009. máj. 30. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!