Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Az új felsőoktatási törvénnyel...

Az új felsőoktatási törvénnyel kapcsolatban szeretné megkérdezni. Valaki ért ehhez?

Figyelt kérdés

Ha ingyenesen tanulok felsőoktatásban, akkor kétszer annyi évet kell itt dolgoznom, mint amennyit tanultam. Ez eddig rendben van?


Na most, ami fontosabb: ha én úgy döntök, hogy külföldön szeretnék élni, akkor pénzben törleszthetem az éveket, amiket itt kéne ledolgoznom? Szóval ahelyett, hogy éveket töltsek itt, egyszerűen kifizetem az államnak azt a pénzt, ami kiesik neki azért, mert én nem adózok nekik X évig. Ez lehetséges?


2012. jan. 28. 22:41
 1/5 anonim ***** válasza:

Ha kimész dolgozni külföldre, akkor a képzés díját kell visszafizetned.

Amennyire én kiveszem, nem az adóról van szó, hanem az állam által képzett szellemi értékről, vagyis a te tudásodról.

2012. jan. 28. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Igen, ez lehetséges. Bár még nincs kiforrva, hogy milyen ütemben, milyen kamattal (ha lesz kamat). Sőt, még azt sem tudom, hogy hogyan tudják ellenőrizni azt, hogy valaki itthon dolgozik vagy külföldön. Szerintem ez egy nagyon kijátszható rendszer, csak viszonylag pár megbízható ismerősre van itthon szükséged és mehetsz is oda ahova akarsz, még fizetned sem kell.
2012. jan. 28. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! :)
2012. jan. 28. 23:15
 4/5 anonim ***** válasza:

második:

hogy érted, hogy kijátszható a törvény pár megbízhat ismerőssel? itthon bejelentett munkásként akarsz külföldön dolgozni? szerinted a külföldi munkáltatód hülye? biztos rákérdez, hogy hogy akarod megoldani, hogy egyszerre két helyen dolgozz, vagy ha itthon csak szombatra vagy vasárnapra vagy bejelentve, akkor pedig arra kérdez rá hogy hogyan akarod minden héten Európát átutazni

2012. jan. 29. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
és egyébként is ha csak nem illegális dolgozol, akkor könyvelve lesz, hogy van állásod külföldön, amiről nyilván a magyar állam is tudomást szerez és fizetheted vissza a tandíjat
2012. jan. 29. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!