Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Felsőfokú OKJ-s képzésre...

Felsőfokú OKJ-s képzésre hogyan számolják a pontokat?

Figyelt kérdés

Ezt találtam és próbáltam számolgatni, de attól tartok valamit elrontottam. Segíts, kérlek.


A felsőfokú szakképzésre történő jelentkezés esetén a felvételi összpontszámot az alábbiak szerint kell kiszámítani:

a) a tanulmányi pontok kétszerezésével, vagy

b) a tanulmányi pontok és az érettségi pontok összeadásával, vagy

c) az érettségi pontok kétszerezésével.


a,Tegyük fel, hogy az összes tanulmányi pontom négyes lesz és lesz egy középfokú nyelvvizsgám.=40*2+24=104 pont.

b, Tegyük fel, hogy az összes tanulmányi pontom négyes lesz és a két legjobb érettségim 90 és 50%-os lesz és lesz egy középfokú nyelvvizsgám.=40+90+50+24=204 pont

c, Tegyük fel, hogy a két legjobb érettségim 90 és 50%-os lesz.=(90+50)*2+24=304 pont.


Előre is köszönöm a válaszod.


2012. jan. 28. 21:59
 1/5 anonim ***** válasza:

Szerintem a felsőfokú OKJ nem ugyanaz mint a felsőfokú szakképzés.


Pl. felsőoktatásba se kell jelentkezned OKJ-val.


Ezt abból gondolom, hogy simán besétálsz egy OKJ-s suliba és ott jelentkezel...


De lehet én tudom rosszul. Mindenesetre nemsokára kiderül...

2012. febr. 22. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Pedig az a kettő egy és ugyanaz.
2012. febr. 23. 20:43
 3/5 anonim ***** válasza:

hát én holnap sétálok be felsőfokú OKJ-ra...

és nem kell a felsőoktatásba jelentkeznem érte...


itt azt olvastam h ha viszont felsőoktatási intézmény szervezi akkor kell jelentkezni a rendes jelentkezési lapon.

egyébként milyen egyetemi felsőfokú okj-ra mész?

2012. febr. 23. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszi a választ: Hát akkor tévedtem, igazából akkor a felsőfokú szakképzésre gondoltam. Banki szakügyintéző szeretnék lenni, de még nem vagyok 12.-es... Te mire mész?
2012. febr. 24. 16:38
 5/5 anonim ***** válasza:

Webprogramozas


Am megkerdeztem oket es mas az a szakkepzes amit felsooktatasban csinalnak es mas az amit kozepsuliban.

A felsooktatasos raadasul viszi az allamilag tamogatott feleveket is...

2012. febr. 24. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!