Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Családi kedvezményre a 6....

Családi kedvezményre a 6. éves tanuló miért nem jogosult?

Figyelt kérdés

Fiam érettségizett, elvégezte az 5. évet, most 6. évet járja.

Gyerektartást már érettségije óta nem kapok (a volt férjemről nem is tudok, a gyerekek sem tudják tartani vele a kapcsolatot).

Családi pótlékra sem vagyok jogosult, mivel betöltötte a 20. életévét.

Kevés a jövedelmem, és szeretném, ha a fiam nem azt írná az Önéletrajzába, hogy nincs szakvégzettsége.

De felháborítónak tartom, hogy semmilyen, de semmilyen juttatásra nem vagyunk jogosultak, és már fuldoklunk a pénztelenség miatt.

Sajnos diákmunka sincs most ebben a keserves világban (karácsonykor volt módja 10 napot dolgozni).

Miért nem számítanak ezek a fiatalok sehol sem ????? Csak nekem !

Nagyon inkorrekt a társadalom részéről is, mert azért élettani igényeik (evés, rezsi) nekik is van. Ruházkodni már két éve nem is tudunk.


2012. jan. 17. 13:25
 1/3 anonim ***** válasza:
Talán akkor fel kéne keresni mégis a kedves papát, mert a gyerektartás nem 18 éves korig jár, hanem addig, amíg nappali tagozaton tanul (hiszen addig nem önálló kereső). Ha rajta nem kéred számon, ami jár, mi jogon kénél olyat, ami viszont nem jár?
2012. jan. 17. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Miért hagyod annyiban a gyerektartás-dolgot? Az tényleg járna a gyereknek, indokolt esetben a gyámhivatal meg is előlegezi.

Csak utána kell járni.

2012. jan. 17. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm a felvilágosítást.

A válás után (12 évvel ezelőtt) végigjártam a Gyámhivatalt. Mivel a lakás adás-vételből többlet 100.000 Ft-om volt, ezért kötelezett engem a Gyámhatóság, hogy a 3 gyerekem közül a "kiskorúnak" helyezzem letétbe az ő részét.

Aki nem volt ilyen helyzetben hát leírom: ha fél évig nem fizet az apa, a Gyámhivatal akkor lép valamit az ügyfél unszolására.

Esetemben: megkereste X város közjegyzőjét, behivatták a volt férjem, ő azt mondta fizetett gyerektartást...és ennyi.

Érdeklődésemre... és hol a bizonyíték???? ... a kezüket tárták szét a tanult illetékes emberek !!!!

Egyébként: ha 10 Ft gyerektartást is fizet fél év alatt, a Gyámhatóság nem foglalkozik vele !!!!


Másrészt: nekem a nyári szabadságom egy hete ment arra, hogy feloldassam a lekötött pénzt, mivel tankönyvet akartam venni a gyereknek. Nekem mindent számlával kellett bizonyítanom !!!!!!!!!

Az, hogy bírói végzésem van a 12 évvel ezelőtti elmaradt gyerektartásról ... mit sem ér ... azóta sem dolgozik, hol segélyekből, hol rokkantságiból élt.

Információim szerint a volt anyósomék is lecserélték a zárat, mivel bántalmazta őket. Valami alkeszos nővel él ki tudja hol.


Úgyhogy megkérek minden olyan f...szkalapot, hogy nekem ne okoskodjon!

Mióta az eszem tudom, a férfiak után takarítom a mocskot !!! Becsülettel felneveltem a 3 gyermekem !!!!

És még a törvény is megad a férfiaknak minden lehetőséget, hogy úgy élhessék a világukat, ahogy akarják. Semmi felelősségtudat nincs bennük !!!!

De hogy még a társadalom se veszi az ilyen fiatalokat emberszámba ?!?!

Ez azért már túlzás !!!!


Köszönöm, nem kérek több választ !!!!!!!

2012. jan. 17. 14:11

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!