Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Az aranyember c. film illetve...

Az aranyember c. film illetve regény sokban különbözik egymástól?

Figyelt kérdés
2012. jan. 14. 15:18
 1/7 anonim ***** válasza:

Igen.

A filmből nem derülnek ki a szereplők motivációi, sem az érzés világuk.

Tehát nem tudod meg, hogy ki, mit, miért csinál.

A könyvet szeretem, a filmet nem.

Olyan üres, giccs.

2012. jan. 14. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Pont annyiban, hogy a tanár rájöjjön, hogy csak a filmet nézted meg, és a könyv a kezedben se volt.
2012. jan. 14. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

ez nemigaz, azért az a film nem üres giccs, megállja a helyét, szerintem amit könyv alapján lehetett kihozták belőle. na mind1.

az tény, hogy az a legjobb, ha elolvasod és a filmet is megnézed. én tök nyögve nyelősen kezdtem el olvasni, mert utálok kötelezőket olvasni, de a végén még tetszett is, lese tudtam tenni és hipp hopp kiolvastam ennyi:)

am meg kilátott már tökéletes adaptációt?

az eredeti könyvek mindig jobbak lesznek a belőlük készült filmeknél, de am nemis azért készült, hogy szóról szóra tökéletesn leutánozzák, csupán a rendező az ő képzelete szerint alkot belőle vmit ez is egy néző pont.

2012. jan. 14. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Az nem igaz, hogy a könyv a kezemben sem járt. elolvastam 60 oldalt, de egyszerűen nem szeretek olvasni ilyen regényeket unom. Inkább össze-vissza olvasok elemzéseket, minthogy elolvassak egy regényt. Sajnálatos, de tényleg unok olvasni. És nem tudom, de nem tudok azonosulni a könyvvel, nem tudom átérezni a dolgokat, a sok leírás meg méginkább elveszi a kedvem.
2012. jan. 14. 15:50
 5/7 anonim ***** válasza:

Tipp:

A hosszadalmas tájleírásokat Jókai regényeknél hagyd ki, a többi izgalmas, cselekményes.

2012. jan. 14. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Az átérzésről pedig:

Képzeld el, hogy találsz valahol 2 milliárd Ft-ot. Nyilván ha hirtelen vennél belőle egy villát, a többit bankba tennéd, és a kamataiból luxus módon élnél, akkor megkérdezné az apeh(nav) és a rendőrség is, honnan szerezted. Éppen ezért úgy kell tisztára mosnod, hogy közben feltörekvő, fokozatosan meggazdagodó, de talpig becsületes vállalkozónak tűnjél. Ezen tevékenységed közben páran próbálnak keresztbe tenni, valamint egy rivális vállalkozó nevelt lányát szeretnéd elvenni feleségül, miközben a lakhelyedtől messze egy szeretőt is tartasz.


Na, röviden erről szól a regény.

2012. jan. 14. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Nagyon jól írtad le előző, tényleg erről szól a regény.


És ugye a szerelmi szál, hogy milyen érzés egy olyan nővel élni, aki csak ragaszkodik hozzád, de másba szerelmes.

Emiatt fordul a főhős Noémi felé, és lesz vele titkos kapcsolata.

Amit viszont értelem szerűen hazugsággal kell leplezni.


Jaj, én nagyon szeretem a könyvet, pedig Jókait nem igazán kedvelem, mert terjengős, ez a regénye viszont nagy kedvencem!

2012. jan. 14. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!