Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Érettségi! Nagyon nehéz az...

Érettségi! Nagyon nehéz az érettségi? Rendszerint tanulok, és tavaly 4.5 volt az átlagom.

Figyelt kérdés
2012. jan. 6. 19:58
 1/7 anonim ***** válasza:
Egyáltalán nem nehéz szerintem,de neten megtalálod az előző évieket és megnézheted neked mennyire nehéz.
2012. jan. 6. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Ha tanulsz nem lesz gond.

Nekem is olyan átlagom volt mint neked, olyan 4,8 körül. Aztán 12.-ben annyira belefáradtam a tanulásba, hogy érettségire alig tanultam. És erre majdnem ráment a felvételim. Szóval bármennyire is eleged van már, még bírd ki ezt a kis időt, aztán tiéd a nyár!

2012. jan. 6. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2012. jan. 6. 20:10
 4/7 anonim ***** válasza:

Hát, nekem 12 éven keresztül 5 egész volt az átlagom és nem nagyon tanultam soha. Az érettségire tanultam, a szóbelikre egy jó hetet, az emeltre még egy hetet az írásbelikre egy két-három napot. Én élveztem az érettségire tanulást. Leültem, fogtam a cuccaim, kávé, jó idő, terasz. Szerintem tök jó volt. És ezt akkor is így gondoltam, nem csak utólag (ez most volt 2011 májusában). Nem volt nehéz. Évekig riogattak, hogy Jaj, majd az érettségi. Nem durva. Ha kicsit odateszed magad a végén, menni fog. Töriből meg nyelvből nagyon érdemes a régebbi érettségikre rámenni, megcsinálod őket és szinte a kisujjadban lesz. Emelt törin voltam, az is könnyű volt. Mondjuk arra elég jól fel lettünk készítve. De könnyű volt. Nem kell izgulni. Menni fog az. Ja és engem felvettek.


19/L

2012. jan. 6. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Én úgy látom, hogy az, aki rendesen követte a gimnáziumi anyagot, a középszintű érettségiken minimális (1-2 nap) tanulással el tud érni 80% fölötti eredményt, ha érzéke is van az adott tárgyhoz, akkor 90-95-öt is. A tanáraiddal is érdemes jóban lenni, hiszen ők értékelnek. Az emelt szintűek persze nehezebbek, azokra ha biztosan jó eredményt akar az ember, rá kell szánni 3-4-5 napot. Szóval ha alapvetően szoktál tanulni, semmi okod félni.


Saját tapasztalatom, hogy a szóbeliken a kiállás nagyon sokat számít, ha szépen, értelmesen adod elő, amit tudsz, az még reál tárgyaknál is kompenzálhatja ha valami épp nem jut eszedbe, magyarból, töriből meg pláne.

2012. jan. 7. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm, sokat segítettetek!
2012. jan. 7. 01:34
 7/7 anonim ***** válasza:

Hát én szinte alig készültem annó az érettségire a többiekhez képest és mégis röhögve megcsinált szinte mindenből az 5öst. (Sajnos egy szerencsétlen magyar tétel miatt abból 4-es lett végül...)


A legkönnyebb dolog talán a gimiben az érettségi, úgy rakják össze, hogy a leghülyébb ember is átmenjen rajta.

(Ennek révén jó jegyet szerezni sem olyan nehéz.)

2012. jan. 7. 02:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!