Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ha valaki tolmács akar lenni,...

Ha valaki tolmács akar lenni, hol és milyen szakot ajánlanátok neki?

Figyelt kérdés

Én pl egy németesnek egy bölcsészkaron egy germanisztikát javasolnék, de egy csomót hallani arról, hogy a bölcsészesekből túl sok van és majd mehetsz a diplomáddal árufeltöltőnek.

Köszi a válaszokat!


2009. máj. 23. 15:21
 1/3 anonim ***** válasza:
Szerintem is bölcsészkarokon található nyelvszakokon lehet tolmácsnak tanulni. Szerintem a bölcsész túlképzés nem a tolmácsokra vonatkozik...de nemtudom:)
2009. máj. 23. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
A tolmácsnak akkor is a bölcsészkart kell először elvégeznie, majd azt követően posztgraduálisan a tolmácsképzőt. Lehet emellett egy más jellegű diplomája is, és akkor legalább az adott szaknyelvet is jól fogja ismerni. Magas szintű nyelvtudással és ambícióval azért nem árufeltöltő lesz.
2009. máj. 23. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Nyelvszakot kell vegezned. Ha jol tudom, MA-kepzesben lehet tolmacs-es fordito mesterszakra szakosodni, ertelemszeruen ezt valaszd.


Egy tolmacs

2009. máj. 23. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!