Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Az orvosi karokat is érintik...

Az orvosi karokat is érintik az államilag támogatottak létszámcsökkentése?

Figyelt kérdés
2011. dec. 26. 15:31
 1/9 anonim ***** válasza:

Ez egy jó kérdés.

Ugyanis átlagban növelni akarják a létszámot műszaki, infó és orvosi karokon, míg nagy mértékben akarják csökkenteni bölcsész szakokon.


[link]

2011. dec. 26. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

De hogy mi a büdös francnak növelik....

Így is több, mint 200 embert vesznek fel a vidéki egyetemekre. Pestre meg még többet ugye.

Az addig oké, hogy kevés az orvos, csak ez így nem igazán megoldás.

Ugyanis a keretet növelik, de nincs több eszköz...

Nagyon jó, mikor 4 csoport (azaz kb. 60 ember) boncol anatómián egy holttestet két évig. Meg mikor nincs annyi mikroszkóp, mint ahány diák.

Arról meg aztán nem is beszélve, hogy rezidensi hely így is csak feleannyi van, mint ahány orvos végez egy évben...

Szánalom.

2011. dec. 26. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
tehát akkor növelik?
2011. dec. 26. 17:23
 4/9 anonim ***** válasza:
41%

Azt is érinteni fogja a csökkentés. Ezt a levezetést egy másik kérdéshez írtam, de illik ide is, mert orvosi volt a téma.


2011-ben államira 53 450 főt vettek fel, ktg. térítésesre meg kb. 35 000-et.


2012-ben 30 000 ember vehető fel államira, és 15 000 részösztöndíjra (ami a mostani ktg. térítéses összegnek felel meg). Érdekesség, hogy ez összesen kevesebb, mint amennyit tavaly csak a teljesen ingyenes, államira vettek fel. Értelemszerűen ezért nem kicsit megugranak majd a pontok. A többieknek önköltséget kell fizetniük, ami orvosit illetően 2-3 millió félévente, ezt még pontosan nem tudni.


Ezek figyelembevételével a ponthatárok szerintem valahogy így alakulhatnak (tekintve, hogy 500 pontos lesz a felvételi rendszer, az orvosira pedig 2 emelt lesz kötelező, vagyis a +100 pontot mindenki megkapja):


Budapest: 480 pont körül

Szeged-Debrecen-Pécs: 460 pont körül


és költségtérítésesen:

Budapest: 450 pont körül

Szeged: 435 pont körül

Debrecen: 410 pont körül

Pécs: 320 pont körül

2011. dec. 26. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

"tehát akkor növelik?"


Mint rájöttem tévedtem. Többet is elolvastam és eszembe jutott, hogy csak stagnáltatják. A tanárral együtt. A műszaki, infó és ttk szakokat növelik

2011. dec. 26. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

"Nagyon jó, mikor 4 csoport (azaz kb. 60 ember) boncol anatómián egy holttestet két évig. "


MO.-on félévente olyan 7 embert boncolnak. SOkan ezért jönnek nyugatról it tanulni. PL németben csak 2/félév.

2011. dec. 26. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Jah, az egész évfolyam összesen 7 embert max.

Orvosira járok, látom mi van. 4 csoport kapott egy "új" cadavert.

Persze vannak már kiboncoltak, amiket lehet nézegetni...


De persze, örülhetünk neki. Vhol egyáltalán nem is boncolnak anatómián.


Hidd el, hogy baromira nincs annyi felszerelés, mint amennyi ennyi embernek kellene.

2011. dec. 26. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Najó holnap felhívom a felvi.hu-t , mert kicsit színesek ezek a válaszok:) gyakorlatilag teljesen ellentétes mind.
2011. dec. 26. 23:17
 9/9 anonim ***** válasza:
szia!felhívtad őket? Tudtak valami választ adni? előre is köszi!
2012. jan. 5. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!